100 Milyon Dolar Kaybettikten Sonrasında, Harmony Sorunlarını Şişirmek İstiyor

Mühim Çıkarımlar

Harmony, son 100 milyon dolarlık Horizon köprüsü istismarının kurbanlarını ONE arzını şişirerek telafi etmek için bir geri ödeme planı önerdi. Spesifik olarak, kurbanları telafi etmek için kullanılacak yeni ONE tokenlerini basmak için bir hardfork başlatmayı önerdi. Birçok topluluk üyesi, ekibin “al ya da bırak” yaklaşımına itiraz ederek teklifi geri çekti.

Bu makaleyi paylaş

Bir saldırganın Harmony Protocol’ün zincirler arası köprüsünden ortalama 100 milyon dolar çalabilmesinden haftalar sonrasında, Katman 1 projesi, etkilenen kullanıcıları tazmin etmek için tartışmalı bir teklif paylaştı.

Harmony Geri Ödeme Önerisinde Bulunur

Harmony Protocol, Haziran ayındaki 100 milyon dolarlık istismardan etkilenen kullanıcıları telafi etmek için bir geri ödeme önerisi paylaştı, sadece topluluk bundan memnun değil.

Ağın yönetişim forumuna Çarşamba günü erken saatlerde sunulan geri ödeme planına gore, Harmony ekibi çapraz zincir köprüsündeki son istismardan etkilenen kullanıcıları telafi etmek için kullanılacak daha çok ONE tokeni basmak için bir hardfork önerdi. “Harmony ekibi, Horizon köprüsünün son hacklenmesinden etkilenenlere geri ödeme yapmak için beyin fırtınası yapmak ve yollar geliştirmek için yorulmadan çalıştı”, yönetişim önerisini okur ve kullanıcılara oy vermeleri için iki seçenek sunar.

İlk seçenek, ONE’ın mevcut 0,20 $ piyasa fiyatına dayalı olarak etkilenen tüm kullanıcıları bir tüm haline getirmek için kabaca kafi olan 4.97 milyar BİR jeton basılarak %100 bir geri ödeme önermektedir. İkinci seçenek, tokenin mevcut fiyatında kurbanın toplam kayıplarının ortalama yarısını kapsayacak 69 milyon ONE token basılarak yalnızca kısmi bir geri ödeme önerir. Her iki seçenek de, ONE arzını oldukca süratli şişirmeyi önlemek için yeni jetonları üç yıl içinde kademeli olarak basmayı önerir. Harmony ekibi niçin bu çözümü tercih ettiğini açıklayarak şunları söylemiş oldu:

“Projenin uzun ömürlülüğü ve refahı adına vakıf hazinesini kullanmamaya karar verdik, zira hazineden yapılacak geri ödeme, vakfın Harmony’nin ve ekosisteminin büyümesini destekleme kabiliyetini büyük seviyede engelleyecektir. Harmony vakfı, Harmony’yi gelecek yıllarda da desteklemeye kararlıdır ve bunu kolaylaştırmak için vakıf jetonlarını ayırmayı planlamaktadır.”

Sadece, teklif Harmony topluluğundan ezici bir tepki aldı. Konudaki en oldukca oy alan yorumlardan biri “DAHA FAZLA DAHA FAZLA BIRAKMAYIN!” diye haykırdı. ve ONE arzını şişirmenin “bahis yapanları mahvedeceğini” savundu. Başka bir kullanıcı, “bu boktan teklif için 2 hafta beklediklerinden ve tekrarlama yok” diye yakınma etti ve bir hardfork’un zincirin esasen “ufak” hayatta kalma şansını öldüreceğini ekledi.

Kızgınlığın bir çok, Harmony’nin hazinesini koruma planına odaklanırken, token sahiplerinden projeyi geliştirmek için fonlara gereksinim duyma öncülü altında saldırının yükünü üstlenmelerini istiyor benzer biçimde görünüyor. Bazı topluluk üyeleri de Harmony’nin “al ya da bırak” yaklaşımını beğenmedi. Ekip, teklifte, “Lüzumlu doğrulayıcı katılımının sağlanamaması durumunda, “geri ödeme yapılmamasına” başvuracağız. “Bu açıklamaya iyi mi bakmalıyım? Bir tehdit?” bir şahıs yanıt verdi.

Harmony’nin zincirler arası Horizon köprüsü, bir hacker’ın Harmony’nin çoklu imza cüzdanını denetim eden hususi anahtarların çoğuna erişim sağlamış olduğu bildirildikten sonrasında 24 Haziran’da ortalama 100 milyon dolara istismar edildi (Harmony olayın iyi mi meydana geldiğini doğrulamadı). Proje, olayın arkasından, borsaları, kolluk kuvvetlerini ve blok zinciri çözümleme şirketlerini uyaran bir “küresel insan avı” başlattı. Ek olarak hacker’a çalınan fonları geri vermesi için 10 milyon dolarlık bir ödül teklif etti. Tüm çabalarına karşın proje, bilgisayar korsanını tespit edemedi yada çalınan fonları geri alamadı.

Izahat: Yazma esnasında, bu yazının yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir