2 Milyar Dolarlık Venezüella Altın Zırhı Savaşı Devam Ediyor, Londra Karşıcılık Lideri Guaido Lehinde Kurallar Veriyor – Gelişen Piyasalar Bitcoin Haberleri

İngiltere’deki Majestelerinin Yüksek Hakkaniyet Divanı, İngiltere Merkez Bankası kasalarında gizlenen Venezüella altınlarının karşıcılık lideri Juan Guaido tarafınca atanan Venezuela Merkez Bankası yetkilileri tarafınca yönetilmesi gerektiğine karar verdi. Bu kıymetli metalin 31 tonluk anlaşmazlığından oluşan bu altın zulasının yönetimi, Guaido’nun İngiltere Merkez Bankası’ndan ihtimaller içinde bir satışı önlemek için bu varlıkları dondurmasını istediği 2019 yılından bu yana.

Londra Yüksek Mahkemesi Karşıcılık Lideri Juan Guaido Lehinde Karar Verdi

İngiltere Merkez Bankası’nın kasalarında gizlenen Venezüella Altını efsanesi sona yaklaşıyor benzer biçimde görünüyor. Londra Yüksek Mahkemesi, 31 ton altının yönetiminin, 2019’da ülkede alternatif bir hükümet öneren karşıcılık lideri Juan Guaido’ya karşılık geldiğine karar verdi.

Karara bakılırsa, İngiltere hükümetinin Guaido’yu Venezuela’nın geçici başkanı olarak kabul etmesi sebebiyle, Guaido’nun bu altını yönetme hakkını göz ardı eden ülkenin Yüksek Mahkemesi kararları göz ardı edildi. Hakim şunları söylemiş oldu:


Ben … Guaido Kurulunun başarı göstermiş olduğu sonucuna vardım: Venezüella yüksek mahkeme kararlarının tanınmaya elverişli olmadığı.


Guaido’nun ekibi bunu bir zafer olarak değerlendirdi ve bu sonucu “Venezuela’nın egemen altın rezervlerini Venezüella halkının yararına korumaya yönelik bir adım” olarak değerlendirdi. Sadece Başkan Maduro hükümeti, sonucu “talihsiz bir karar” olarak değerlendirerek bu karara itiraz etmeye hazırlandı. Bu kararla bile Guaido, sorun tamamen çözülene kadar bu altını hareket ettiremeyecek.


Kasalarınız Değil, Altınınız Değil

Guaido’nun dilekçesi sebebiyle altının ele geçirilmesini içeren süreç ve ülkenin iki paraleli arasındaki tüm yargı mücadelesi, üçüncü şahısların yabancı ülkelerde tutulan varlıklara haiz olduklarında haiz olabileceği itimat mevzusunda endişelere yol açtı. Nihai karar, gelecekte hükümet çatışmalarını içeren benzer davalarda İngiliz hükümetinin iyi mi yönetebileceğini de belirleyecek.

Maduro hükümeti, Venezüella Merkez Bankası’nın nüfusun covid-19 salgınıyla başa çıkmasına destek olmak için bu varlıkları satmak istediği 2020’den bu yana bu varlıklara tekrardan el koymaya çalışıyor, o süre reddedilen bir talep. Kurum şunları söylemiş oldu:


BCV, İngiliz Mahkemesi’nin kararlarının kümülatif tesirinin, Birleşik Krallık Hükümeti’nin, o devletin herhangi bir kısmı üstünde etkin bir kontrolü yada yetkisi olmayan bir kişiyi devlet başkanı olarak tanıyan kolay bir beyanına uymuş benzer biçimde görünmesinden kaygı duymaktadır.


31 tonluk Venezuela altın efsanesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir