2 ölçüm, 1,1 trilyon dolarlık kripto piyasa kıymeti direncinin tutacağına işaret ediyor

Kripto para birimleri, son 54 gündür kuvvetli olan 1,1 trilyon dolarlık piyasa kıymeti direncini kıramadı. Son yedi gün içinde Bitcoin (BTC) %2,5 kaybederken ve Ether (ETH) %1 geri çekilirken, önde gelen iki kripto para piyasayı geride tuttu, sadece bir avuç altcoin kuvvetli bir ralli sergiledi.

Kripto piyasalarının toplam kapitalizasyonu 29 Temmuz ve 5 Ağustos içinde %1 düşüşle 1,07 trilyon $’a geriledi. 4 Ağustos’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenleyici tarafınca ücret alındıktan sonrasında her ABD kripto borsasını araştırdığına dair rapor piyasayı negatif etkiledi. içeriden öğrenenlerin ticareti ile eski bir Coinbase çalışanı.

Toplam kripto piyasa kıymeti, milyarlarca ABD doları. Kaynak: TradingView

Önde gelen iki kripto varlık haftalık kazançlar elde edemezken, tüccarların altcoin iştahı etkilenmedi. Yatırımcılar, 10 trilyon dolarlık yatırımdan görevli dünyanın en büyük finansal varlık yöneticisi BlackRock ile Coinbase borsa ortaklığından pozitif etkilendi.

BlackRock müşterilerine sunulan hizmet olan Coinbase Prime, 300’den fazla dijital varlık üstünde alım satım, gizleme, finansman ve bahis elde eden kurumsal bir alım satım çözümüdür. Netice olarak, ilk 80 madeni para içinde kazanan ve kaybedenleri karşılaştırmak, son yedi gün içinde bunlardan 10’u %12 yada daha çok ralli yapmış olduğu için çarpık sonuçlar veriyor:

İlk 80 jeton içinde haftalık kazananlar ve kaybedenler. Kaynak: Nomics

FLOW, Instagram’ın Dapper Wallet vesilesiyle Flow blok zincirini desteklediğini açıklamasının arkasından %48 arttı. Meta (eski adıyla Feysbuk) tarafınca denetim edilen toplumsal ağ, değiştirilemez token entegrasyonunu genişletiyor.

Filecoin (FIL), 2 Ağustos’ta güvenlik açıklarını önlemek için protokolü sertleştiren v16 Skyr yükseltmesinin arkasından %38 kazanmıştır.

VeChain (VET), bazı haber kaynaklarının yanlış bir halde Amazon Web Services (AWS) ortaklığını duyurmasının arkasından %16,5 kıymet kazanmıştır. VeChain Foundation, AWS referansının ilk olarak 9 Mayıs tarihindeki bir olay çalışmasında alıntılandığını deklare etti.

Tether premium hafifçe dekore edilmiştir

OKX Tether (USDT) primi, Çin merkezli kripto perakende tüccar talebinin iyi bir göstergesidir. Çin merkezli eşler arası tecim ile ABD doları arasındaki farkı ölçer.

Aşırı satın alma talebi, göstergeyi gerçeğe uygun değerin %100’ün üstünde baskı yapma eğilimindedir ve düşüş piyasalarında Tether’in pazar teklifi sular altında kalır ve %4 yada daha yüksek bir indirime niçin olur.

Tether (USDT) eşler arası ve USD/CNY. Kaynak: OKX

Şu anda Tether primi, 10 Haziran’dan bu yana en düşük seviyesi olan %98,4’te. Perakende ürkü satışından uzak olsa da, gösterge geçen hafta mütevazı bir bozulma gösterdi.

Bununla beraber, daha zayıf perakende talebi kaygı verici değil, şundan dolayı toplam kripto para birimi kapitalizasyonunun bugüne dek %69 düştüğünü kısmen yansıtıyor.

Vadeli işlem piyasaları karışık duygular gösteriyor

Ters takas olarak da malum kalıcı sözleşmeler, çoğu zaman her sekiz saatte bir ücretlendirilen gömülü bir orana haizdir. Borsalar, kur riski dengesizliklerini önlemek için bu tutarı kullanır.

Pozitif bir fonlama oranı, uzun vadelilerin (alıcıların) daha çok kaldıraç talep ettiğini gösterir. Bununla beraber, tam tersi durum, kısa devreler (satıcılar) ek kaldıraç gerektirdiğinde ortaya çıkar ve fonlama oranının negatife dönmesine niçin olur.

5 Ağustos’ta birikmiş devamlı vadeli işlem fonlama oranı. Kaynak: Coinglass

Yukarıda gösterildiği şeklinde, birikmiş yedi günlük fonlama oranı, açık faizle en büyük kripto para birimleri için ya birazcık pozitif ya da yansız. Bu tür veriler, kaldıraçlı uzunlar (alıcılar) ve kısa vadeliler (satıcılar) içinde dengeli bir öğrenci işaret eder.

Asya’da Tether talebinin olmaması ve karışık devamlı sözleşme primleri göz önüne alındığında, toplam kripto kapitalizasyonu 1,1 trilyon dolarlık dirençle savaşım ederken, tüccarlarda itimat eksikliği var. Bundan dolayı, şu anda, SEC’in eski bir Coinbase yöneticisine karşı suçlamada bulunmasının niçin olduğu belirsizlikler göz önüne alındığında, ayılar üstün görünüyor.

Burada anlatılan görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hareketi risk ihtiva eder. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir