20 bin dolarda BTC için ‘aşırı talep’ yeni destek seviyeleri yaratıyor: Glassnode

Bitcoin (BTC) için 20.000 $ fiyat noktasındaki “aşırı” talep, madeni paraları yeni bir gerçekleştirilmiş fiyat seviyesi yaratırken fiyatı daha azca önemseyen yatırımcıların eline geri zorlamış şeklinde görünüyor.

Pazartesi günü gösterilen son olarak The Week OnChain Bülteninde, Glassnode’dan UkuriaOC, 20.000 dolarlık bölge civarında “aşırı öğrenci” işaret ederek, 40.000 ila 30.000 ABD Doları ila 20.000 ABD Doları arasındaki her ruhsal fiyat seviyesinin yeni bir kısa vadeli sahipleri (STH) oluşturduğuna dikkat çekti.

Glassnode analisti, bu düşüş esnasında yeni STH’lerin satın almış olduğu arzın çoğunun, fiyatlar mühim seviyede düşmesine karşın satılmadığını kaydetti. Bunun sebebi, fiyata daha azca duyarlı alıcılar yada Bitcoin temellerini yatırım kazançlarından daha çok önemseyen ve talebi yönlendiren kişiler olabilir.

CoinGecko’ya gore, Nisan ayı sonundan Haziran ayına kadar BTC fiyatı 40.000 dolardan ortalama 18.100 dolara %55 düştü.

Glassnode, bunun yeni çıkarılan STH’lerin Bitcoin’e daha çok güvenen, fiyata duyarsız alıcılar bulunduğunu öne sürdüğünü ve bir STH’den minimum 155 gün süresince satış yapmayan uzun vadeli bir tutucuya (LTH) dönüşümlerinin teyit edilmesine destek olacağını ekledi. Bu:

“40 bin ila 50 bin dolar seviyesinde tutulan bu STH paralarının gelecek haftalarda LTH statüsüne olgunlaşmaya başladığını ve bu argümanı desteklemeye destek bulunduğunu görmek yapıcı olacaktır.”

Bu mevcut ayı piyasasında, onaylanmış LTH’ler, 30 günlük karlılıktan daha iyi performans göstererek, neredeyse 400 gün süresince senelik karlılığa kilitlendi.

Bu, LTH’lerin 2018 ayı piyasasında yaşamış olduğu süre ile neredeyse aynı. Glassnode, bunun, kayıpların LTH’ler tarafınca kilitlendiğini öne sürdüğünü yazdı; bu, önceki argüman geçerliyse, yeni alıcıların satan gruptan daha azca fiyat duyarlılığına haiz olduğu anlamına gelir, doğrusu en yeni LTH grubu olabilirler.

Raporda dikkat çeken bir öteki nokta da, kitlesel tasfiyeler ve iflaslar içinde kripto şirketlerinden gelen “benzeri görülmemiş mecburi satışın” bir yardım pompası için olgunlaşmış koşullar yarattığıdır.

İlgili: Kripto boğaları ve ayılar arasındaki harp gelecek için ümit gösteriyor

Rapor, “kapitülasyonun en kötüsü sonlanmış olsa da”, yeni madeni para alıcıları için maliyet temeli, yalnızca ortalama 17 gün süresince gerçekleşen fiyatın altına düşmüş olduğu için BTC’nin bir süre bu düşük aralıkta kalabileceğini belirterek bitiyor. Önceki ayı döngüleri, 248 ila 575 gün içinde düşük sapmalara dayandı.

BTC, yazı yazılırken 21.146 dolardan işlem yapmak için son 24 saat içinde %3.1 geri çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir