20 milyon JavaScript geliştiricisi artık NEAR’da uygulamalar geliştirebilir: KBW 2022

20 milyon JavaScript geliştiricisi, Pazartesi günü JavaScript Yazılım Geliştirme Kitlerini (JS SDK’ları) piyasaya sürdükten sonrasında artık blockchain akıllı sözleşmeleri yazma ve NEAR Protokolü üstünde uygulamalar oluşturma kabiliyetine haiz olacak.

9 Ağustos’ta (mahalli saat) Kore Blockchain Haftası’nda (KBW) Cointelegraph ile konuşan NEAR kurucusu Illia Polosukhin, hareketin blockchain geliştirme niş alanını mühim seviyede daha geniş bir kesime açacağını altını çizdi:

“Dünyada ortalama 20 milyon JavaScript geliştiricisi var. Muhtemelen her geliştiricinin hayatında bir halde JavaScript yazdığı benzer biçimde. Ve size JavaScript’te akıllı sözleşmeler yazmanıza izin veriyoruz.”

“Solidity’den ilkin, Ethereum ve öteki Layer 2’ler için, Solana ve Near’ın esas olduğu Rust’ımız vardı. Ve bu yüzden Solidity muhtemelen ona aşina olan 100.000 geliştiriciye haizdir ve etken olanlar daha da azdır. Rust’ta daha da azca olasılık var” diye ekledi.

NEAR, Cointelegraph ile paylaşılan 8 Ağustos tarihindeki duyuruda, JS SDK’nın “sözleşme çerçevesinin kendisini, JavaScript ve TypeScript sözleşme örneklerini ve testlerini” içerdiğini belirtti.

Polosukhin, JS SDK’larının, parmaklarını blok zincirine sokmak isteyen öğrencilerden projelerini hızlandırmak isteyen ticari sektördeki kişilere kadar hepimiz tarafınca kullanılabileceğini kaydetti.

“Bir talebe, yeni beceriler öğrenmeye gerek kalmadan yeni diller öğrenmeye gerek kalmadan bir uygulama geliştirebilir. Girişimcilerin işe alması da daha kolay olacak [devs]böylece hakikaten daha kuvvetli, daha süratli takımlar kurabilir ve ürünleri daha süratli teslim edebilirler” dedi ve ekledi:

“Near’dan gelen düşünce, geliştiricilerin kolay uygulamalardan oldukça karmaşık uygulamalara kadar hakikaten her şeyi oluşturmasına olanak tanıyan oldukça genişletilebilir ve kuvvetli bir sistem oluşturmaktır.”

NEAR’ın bir Ethereum rakibi olduğu göz önüne alındığında, JS SDK’larının Ethereum Sanal Makine Uyumlu olup olmayacağı mevzusunda sorulan Polosukhin, teklifin bilhassa Near’da çalışacağını, sadece SDK’dan EVM uyumlu akıllı sözleşmeler oluşturmanın mümkün bulunduğunu belirtti. uyumlu ölçeklendirme Aurora, NEAR’da oluşturuldu.

İlgili: Korea Blockchain Week, 8 Ağustos: Cointelegraph ekibinden ilk gün paketleri

NEAR, Nisan 2020’de piyasaya sürülen, geliştirici ve kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış merkezi olmayan bir uygulama (dApp) platformudur. Mahalli tokeni NEAR, şu anda 4.1 milyar dolarlık piyasa kıymeti açısından yirmi dördüncü en büyük kripto varlığıdır.

Varlık, yazı yazılırken 5,44 $ olarak fiyatlandırıldı ve CoinGecko’ya bakılırsa son 30 gün içinde mühim seviyede %42.8 arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir