2032’ye Kadar Kripto “Yararlı Bir Şeye Dönüşmek Zorunda”: Vitalik Buterin

Mühim Çıkarımlar

Vitalik Buterin, blockchain uygulamalarının önümüzdeki 10 yıl içinde gelecekte yararlı olabileceklerine dair söz vermek yerine faydalarını kanıtlaması icap ettiğini söylemiş oldu. Buterin ek olarak, bugün Ethereum’u ölçeklendirmek için çalışan bazı İyimser Rollup projelerinin “temel avantajları” sebebiyle ZK-Rollup’ları kucaklayacak şekilde dönmesini beklediğini söylemiş oldu. Gelecekte kendisini kuantum bilgisayar saldırılarına karşı korumak için Ethereum’un yükseltmesi gerekeceğini, sadece herhangi bir yükseltmeye gereksinim duyulana kadar birkaç on yıl sürebileceğini de sözlerine ekledi.

Bu makaleyi paylaş

Buterin, ZK-Rollup’ların Ethereum’un en iyi 2. Katman ölçekleme silahı olacağı görüşünü yineledi ve kuantum hesaplamanın gelecekte protokol için mühim bir husus olacağını söylemiş oldu.

Buterin, Ethereum’un Geleceği Üstüne

Vitalik Buterin, Ethereum’un geleceği mevzusunda iyimser sadece ileride büyük zorluklar bulunduğunu düşünüyor.

Ethereum yaratıcısı, bugün BUIDL Asia ve EthSeoul öncesinde kapalı bir basın toplantısında protokolün uzun vadeli geleceğini tartıştı ve ölçeklendirme teknolojisine, kuantum hesaplamaya ve ağın karşılaşmış olduğu mühim engellere odaklandı.

Buterin, uygulamaların yakında açık bir pazarda faydalarını kanıtlamaları gerekeceğini savunarak, önümüzdeki on senenin blockchain teknolojisi için oldukça mühim olacağını söylemiş oldu. “Bence önümüzdeki 10 yıl, kriptonun gelecekte yararlı olma vaatlerine dayanmayan fakat aslına bakarsak yararlı olan bir şeye dönüşmesi gerektiği süre” dedi. “Bundan dolayı teoride pek oldukça uygulama ümit verici, sadece bugün ölçeklendirme sorunları sebebiyle tamamen uygulanabilir değiller.” Bir blockchain uygulaması, Ethereum’un “Birleştirme” yi Proof-of-Stake’e tamamlamasını ve sıfır data kanıtı teknolojisinin başlamasını tamamladıktan sonrasında çalışmazsa, blok zincirini kullanmanın “mantıklı” olma ihtimalinin yüksek bulunduğunu da sözlerine ekledi. ilk yer.

Ethereum yüzlerini ölçeklendirmeye odaklanan Buterin sorunları, gelecek Katman 2 toplama çözümleri dalgası için ifade edildi ve sıfır data kanıta dayalı ZK-Toplamalarının, hileli de olsa üstün teknoloji olarak İyimser Toplamalara üstün geleceği duruşunu aldı. ZK-Toplamaları oluşturmanın zorlukları hakkında yorum yapmadan ilkin, “Uzun solukta, ZK-Toplamaları sonunda İyimser Toplamaları yenecek, şundan dolayı yedi günlük bir geri çekilme süresine gereksinim duymamak şeklinde bu temel avantajlara sahipler” dedi. “ZK, inşa edilmesi zor bir teknolojidir. Pek oldukça güçlük var ve İyimser Toplama teknolojisi daha olgun.” Buterin, bugünün İyimser Toplama projelerinden bazılarının başarı göstermiş olacağından hâlâ güvenilir bulunduğunu, sadece gelecekte bazı projelerin bir dönüm noktası olmasını beklediğini deklare etti. “Mükemmel olacaklar. Fakat eninde sonunda bir noktada ZK’ya geçeceklerini tamamen temenni ediyorum.”

“Tam” Bir Ethereum

Buterin ek olarak, Paris’teki EthCC’de yapmış olduğu son yorumların peşinden, Birleştirmenin peşinden Ethereum’un “%55 tamamlanmış” olacağını açıkladıktan sonrasında, “tam” bir Ethereum’un derin gelecekte iyi mi bir ücret alacağı hakkında yorum yapmış oldu. “Büyük öğelerden sonrasında – bilirsiniz, Birleşme, Dalgalanma, Arınma, Verge, Splurge – Ethereum temelde protokolün değişmesi gerekmeyen bir yerde olacak. Katman 2’de her şey yapılabilir.”

Buterin, Ethereum’un uzak bir gelecekte kuantum hesaplamadaki gelişimleri hesaba katması gerekeceği mevzusunda bir uyarı ekledi. “Kuantum güvenliği için bir noktada yükseltme yapmalıyız” dedi ve potansiyel saldırılara karşı dirençli olacak “yeni kriptografi biçimlerine” geçiş yapmayı düşündü. Kripto şüphecileri sık sık kuantum hesaplamanın blok zincirleri öldürebileceğine dikkat çekti, sadece Buterin kripto üreticilerinin değişim yapması gerekmeden ilkin birazcık süre alacağını söylemiş oldu. “Bu problem üstünde çalışmaya devam eden ve daha iyi algoritmalar icra eden suni zeka araştırmacılarıyla devamlı temas halindeyiz” dedi. “fakat bu oldukça uzak ve bundan 10, 20 yada 30 yıl sonrasında olabilir.”

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir