21 yaşındaki yaşlı insanlara kripto öğrettikten sonrasında ‘düşündürücü’ sorular aldı

Yardımlı yaşlı yaşam evi Park Şehirlerinden Preston, sakinleri için kripto, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve Metaverse hakkında bir kurs düzenlemek için Owen Robertson’a yaklaştığında, 21 yaşındaki genç, ne kadar acele öğreneceklerini beklemiyordu. karmaşık mevzularda.

Cointelegraph’a konuşan Quai Network pazarlama ortağı, Mccombs blockchain girişiminin yönetim kurulu üyesi ve Texas Üniversitesi’nde konuk öğretim görevlisi, bir sınıfı bir araya getirmek için kendisine ilk yaklaşıldığında yardım etmeye fazlaca istekli bulunduğunu söylemiş oldu:

“Kıdemli bir yaşam topluluğu, torunları onlara söylemedikçe kripto ekosistemine neredeyse asla maruz kalmıyor.”

21 yaşındaki genç, konuşma süresince, uzmanların bile yetişmekte zorlandıkları bir sektör hakkında öğrendikleri için sakinlerin çoğunlukla sessiz kaldığını, sadece sonunda, bazı iştirakçilerin kompleksi ne kadar süratli aldığından etkilendiğini fark etti. mevzular:

“Sonunda, teknoloji hakkında daha çok data edinmek isteyen sakinlerden bazı düşündürücü sorular aldım ve bu görmek mükemmel oldu.”

Preston of the Park Cities, Filigran Üniversite programı vasıtasıyla örgü, müzik terapisi, geleneksel egzersiz ve fitness’tan bahçecilik, yoga, Tai Chi ve meditasyona kadar fazlaca çeşitli aktiviteler sunar.

Bununla beraber, kripto, NFT’ler ve Metaverse hakkında bir ders verme fikri, programlarına nispeten yeni bir ektir.

Park Cities’deki The Preston’daki Community Life direktörü Debra Dickerson, Cointelegraph’a ana hedeflerden birinin bölge sakinlerinin genel dijital güvenliklerini iyileştirmelerine destek olmak bulunduğunu söylemiş oldu.

“Mevcut haber döngüsünde, bu mevzularla ilgili hikayeleri sık sık görüyoruz fakat ben bile bu varlıkların her birinin ne işe yaradığını hakkaten anlamakta zorlanıyorum:”

“Bu kavramlar hakkında temel bir anlayış sağlamak için bir uzman getirmek istedik ve bununla beraber onları değişen teknolojinin getirebileceği tehlikeler, yaşlılardan yararlanmak isteyen web dolandırıcılıklarının iyi mi belirleneceği ve genel dijital güvenliğin iyi mi iyileştirileceği mevzusunda bilinçlendirmelerini sağladık.”

Robertson, yaşlıların çoğu zaman “sahtekarlığa karşı son aşama savunmasız” bulunduğunu bilmiş olduğu için kursu yürütmek istediğini söylemiş oldu.

Robertson, “Bu yüzden, sonraki seanslarda pozitif yönde şeylerden bahsetmeden ilkin, seneler içinde meydana gelen sayısız hücum ve istismar şeklinde tüm olumsuzlukları ele aldığımdan güvenli olmak istedim” dedi.

“Dersimi ve tavsiyelerimi dinledikten sonrasında, asistanlar riskin potansiyel faydalardan daha ağır bastığına karar verdiler, bu da dersin amacıydı” diye ekledi.

Twitter yanıtı bölündü

Robertson’ın iyi niyetine karşın, Twitter’daki tepkiler bir halde kutuplaştı, bazı yayınlarda yaşlı vatandaşları dolandırıyor olabileceği endişeleri varken, orada bulunan ötekiler kazanıldı.

Sınıftan şüpheliydim fakat verdiği tavsiyeden etkilendim. Dolandırıcı havası yok. Özetlemek gerekirse, “tozun yatışması” için 5-10 yıla gereksinim duyduğu için kriptoya yatırım yapmalarını tavsiye etmeyeceğini söylemiş oldu. Fakat hakkaten istiyorlarsa, bir tek Bitcoin’i tavsiye ederdi, başka bir şey değil.

– Natalie Walters (@NatalieReporter) 30 Temmuz 2022

Robertson, kripto topluluğunun kurs hakkında ne söylediğine bakılmaksızın, sakinlerin daha fazlasını öğrenmeye istekli göründüğünü söylüyor.

Robertson, “Sakinler fazlaca ilgili görünüyor ve bu yaz gerçekleşecek sonraki iki derse katılmayı dört gözle bekliyorlar” diyen Robertson, kendisinden şimdiden iki ders daha vermesinin istendiğini ve Bitcoin (BTC) zamanı şeklinde daha hususi mevzulara daldığını da sözlerine ekledi. , NFT’ler ve Metaverse:

“Umudum, zaman içinde Bitcoin ve Quai’nin kurulduğu orijinal değerlerle ilgili eğitimin, halkın teknoloji hakkında anlayışını derinleştirmeye ve onu daha ulaşılabilir hale getirmeye destek olacağıdır.”

Bir bonus olarak, katılımcılar ilk derste çekilen özçekimin kendi NFT’leri ile çekip gidebilirler.

Resimde: Owen Robertson’ın yakında NFT olacak ‘selfie’si

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir