22.5 bin doların altında Bitcoin ‘oldukca düşüşte’, BTC fiyatı %6 düşmüş olduğu için tüccar diyor

Bitcoin (BTC), bir haftalık yatay hareketin zirve noktası boğalar için hayal kırıklığıyla sonuçlandığı için 19 Ağustos’ta hızla düştü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yeni düşükler “yalnız bir süre meselesi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, tek bir saatlik mumda %6,2 düşerek BTC/USD’yi izledi.

Tepki veren tüccarlar, bir toparlanmanın, yazının yazıldığı sırada 22.000 doların altında olan mevcut spot fiyat seviyelerinin üstünde konsolidasyona izin verebileceğini umdular.

Kasvetli bir Crypto Chase, Twitter takipçilerine “Ümit ederim bu likidite arayışıydı, aksi takdirde biter” dedi.

Uzun süredir daha düşük seviyelere dönüş tahmininde bulunan Crypto’nun öteki hesabı Il Capo, “yalnız bir süre meselesi” olan yeni düşüklere çekilme etti.

Son güncellemesinde 22.500 doların altındaki konsolidasyonun “oldukca düşüşlü” olacağı mevzusunda uyardı.

$BTC

İkinci seçenek oynuyor. 23500’ün direnç olarak kontrol edilmesi iyi bir satış fırsatıdır.

22500’ün altındaki konsolidasyon (temiz kırılma + seviyeyi direnç olarak kullanın) oldukca düşüşlü = 21k yada daha düşük olacaktır

Yeni düşüşler an meselesi. https://t.co/MzxrDCZuiZ pic.twitter.com/I5PatYduNW

— il Capo Of Crypto (@CryptoCapo_) 19 Ağustos 2022

Ayrıca düşüşten ilkin analist Venturefounder, 23.000 doların altındaki herhangi bir fiyatın “uzun solukta satın almak için iyi bir fiyat” olacağını söylemiş oldu ve Bitcoin’in şu ana kadar ayı piyasasından çıkmasının pek ihtimaller içinde olmadığını ekledi.

Göreceli güç endeksinin (RSI) hala tüm zamanların en düşük seviyelerine yakın olması, BTC/USD’nin aşırı satılmış olduğu seviyede konuştu.

Gene de 200 haftalık hareketli averaj ve temel balina giriş seviyeleri dahil olmak suretiyle kilit ayı piyasası destek seviyelerinin altında satın alma emareleri ortaya çıktı.

200 haftalık hareketli averaj ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Zincir içi analitik şirketi CryptoQuant’ın verilerine gore, 19 Ağustos’un ilk birkaç saatindeki döviz çıkışları şimdiden toplam 21.500 BTC’ye ulaştı.

Bitcoin değişimi çıkış şeması. Kaynak: CryptoQuant

Eter, Ağustos kazançlarının izini sürüyor

Altcoinlerde, Bitcoin’in üç haftanın en düşük seviyelerine dönmesinin zincirleme tesiri tahmin edilebileceği benzer biçimde keskin bir halde hissedildi.

İlgili: Seçenek verileri, BTC’nin 23 bin doların altına düşmesi durumunda Bitcoin’in kısa vadeli yükseliş trendinin risk altında bulunduğunu gösteriyor

Piyasa değerine gore en büyük altcoin olan Ether (ETH), yazı yazılırken gün içinde %5,2 düşerek 1,750 dolar civarında işlem görmüş oldu.

ETH/USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Başka yerlerde, öteki büyük tokenler %11’in üstünde yitik yaşadı ve Dogecoin (DOGE) %13,6 düşüşle ilk on içinde en fena performans gösteren oldu.

Crypto Chase, ayrı bir tweetin bir parçası olarak ETH hakkında “1790 dolar geri alınmadıkça/desteğe çevrilmedikçe şimdi önyargılı olun” dedi.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir