22 Eylül, hedef tarihten 3 ay sonrasında Cardano’nun Vasil hard fork lansmanı tarihidir.

Cardano, 22 Eylül’ü Vasil ana ağ yükseltme zamanı olarak belirledi, blok zincirinin kurucusu Charles Hoskinson Cuma günü YouTube vlog’unda duyurdu. Hard fork’un başlangıçta bu senenin Haziran ayında yapılması planlandı ve iki kez tekrardan planlandı.

Güncelleme üstünde çalışan Cardano ile ilişkili Ar-Ge şirketi Input Output Hong Kong’a (IOHK) gore, lüzumlu üç tehlikeli sonuç kütle göstergesine ulaşıldı:

Ana ağ bloklarının %75’i son Vasil düğüm talibi (1.35.3) tarafınca yaratılıyor 2. ortalama 25 borsa yükseltildi (ada likiditesinin %80’ini temsil ediyor) 3. TVL tarafınca 1.35.3’e yükseltildiğini doğrulayan ilk 10 DApp PreProduction’da ve ana ağ için hazır.”

IOHK, en iyi 12 kripto borsasından MEXC ve Bitrue’nin yükseltme için “hazır” bulunduğunu, Binance’in “neredeyse orada” bulunduğunu ve Upbit, Coinbase, WhiteBit, BKEX ve HitBTC’nin “devam ettiğini” yazdı.

VASIL YÜKSELTME: DOĞRULANMA TARİHİ
Tüm temel bileşenlerin başarı göstermiş bir halde tamamlanması ve kapsamlı testlerinin yanı sıra topluluk hazırlığının onaylanmasının arkasından, @cardanostiftung ile beraber bugün #Cardano ana ağında #Vasil yükseltmesi için 22 Eylül’ü duyurabiliriz. $ADA
1/9

— Giriş Çıkışı (@InputOutputHK) 2 Eylül 2022

Geliştiriciler, Cardano blok zincirindeki akıllı sözleşmeler için kullanılan programlama dili olan Plutus betiğine meydana getirilen ilk büyük yükseltmeyi içerecek olan hard fork’tan daha çok ölçeklenebilirlik ve daha düşük ücretler vaat ettiler. Plutus, geçen senenin Eylül ayında gerçekleşen Alonzo adlı önceki yükseltmede tanıtıldı.

İlgili: Cardano, Robinhood’da listeleniyor sadece ADA boğalarının gücü tükeniyor ve %40 düşüş riski var

Hoskinson, YouTube vlog’unda “Tamamımız işimizi doğru yaptıysak, 22 Eylül’de uyanacağız ve bu yalnız başka bigün olacak” dedi. Sonrasında ekledi:

“Başladık ve zaman içinde Ethereum’un yapmış olduğu şeye ulaşabileceğimizi biliyorduk, sadece oraya ulaşmak için bir yol haritası anladık. […] Bilhassa 2023’te ufukta fazlaca şey var.”

Fork, 2021’de ölen Cardano topluluğunun Bulgar bir üyesi olan Vasil Dabov’un onuruna verildi. Cardano’nun ADA’sı geçen haftaya gore %0,98 artışla Cuma günü 0,454’ten fiyatlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir