25.000 Doların Üstündeki Kısa Rallinin Arkasından BTC Düştü – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

Pazar günkü seansta token kısa bir süre 25.000 doların üstüne çıktıktan sonrasında, Bitcoin haftaya adım atmak için daha düşük işlem görüyordu. Yazarken, küresel kripto para piyasa kıymeti şu anda %2,85 daha düşük işlem görüyor. Ethereum da Pazartesi günü düştü ve fiyatlar son zamanlarda 2.000 doların üstünde bir yüksek seviyeden uzaklaştı.

bitcoin

Hafta sonu 25.000 doların üstünde kısa bir süre kaldıktan sonrasında, bitcoin (BTC) yeni haftaya adım atmak için kırmızıda işlem görüyordu.

Pazar günü, BTC/USD 25.135.59$’lık gün içi en yüksek seviyesine ulaştı, sadece dünyanın en büyük jetonu bugün 23.960.03$’a düştü.

Pazar gününün en yüksek seviyesi, token fiyatlarının 26.700 doların üstünde olduğu 14 Haziran’dan bu yana en oldukça işlem gören bitcoin oldu.

BTC/USD – Günlük Grafik

Grafiğe bakıldığında, fiyattaki bugünkü düşüş, hafta sonu 24.800 dolarlık bir direnç seviyesinin vurulmasının peşinden geliyor ve boğalar tutarları yükseltmek için ihtiyaç duyulan yükseliş trendini sürdüremiyor.

Buna ek olarak, 14 günlük bağıl güç endeksi (RSI), 61.80’lik bir tavandan çıkamamasının peşinden gelen 56.44’te izliyor.

Bu, BTC’nin daha uzun bir süre için 25.000 doların üstüne çıkmasının önündeki ana engel olmaya devam ediyor.

Ethereum

BTC’nin 25.000 doların altına düşmesine ek olarak, token 2.000 doların altına düşmüş olduğu için ethereum (ETH) de haftaya başlarken düştü.

Hafta sonu süresince, piyasa değerine bakılırsa dünyanın en büyük ikinci tokeninin tutarları Mayıs ayından bu yana ilk kez 2.000 doların üstüne çıktı.

Sadece Pazartesi günü ETH/USD, 2,007.21 dolardan işlem gördükten bir günden kısa bir süre sonrasında 1.887.82 dolara düştü.

ETH/USD – Günlük Grafik

Ethereum’daki bu düşüş eğilimi, 4 Nisan’dan bu yana en yüksek noktası olan 71’in üstüne çıkarak RSI’ın aşırı alımının bir sonucu olarak geliyor.

Yazı yazarken, endeks 62’de seyrediyor ve bu, haftaya adım atmak için piyasalarda aşağı yönlü hissiyatın süpürülmesiyle geliyor.

Fiyatlar şimdi kontrol edilecek, endeks şimdi 61 tabanına yakın ve momentum bu noktanın altına inerse, daha çok düşüş görebiliriz.

Gelen kutunuza gönderilen haftalık fiyat analizi güncellemelerini almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Ethereum bu hafta 2.000 doların üstüne çıkabilir mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakın.

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir görüş açısı getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir