3, Ethereum fiyatının Eylül ayına kadar 2,5 bin dolara doğru ilerlediğini gösteriyor

Ethereum’un mahalli varlığı Ether (ETH), Haziran 2022’de ortalama 885 $’a düştüğünden bu yana kıymeti iki katından fazla arttı. Şimdi, bir takım teknik ve temel göstergeye gore Ağustos ayında 2.500 $’a doğru kesin bir hareket görüyor.

Ethereum zincir bölünmesi daha çok jeton anlamına gelir

Ether’in devam eden rallisinin büyük bir kısmı, Eylül ayında Ethereum’un temel blok zinciri protokolünü iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçirecek bir ağ yükseltmesi olan “Birleştirme” sebebiyle ortaya çıktı.

Bununla birlikte, PoS’a geçiş, madencilerin doğrulayıcılarla değiştirerek zincirdeki rolünü de ortadan kaldıracaktır. Bu korku, Çinli bir kripto madencisi olan Chandler Guo’yu Ethereum’un PoW versiyonunu canlı tutarak Birleştirmeye direnmeye sevk etti.

Netice olarak bir zincir bölünmesi mümkündür. Guo, Ethereum PoW zincirinin kendi versiyonunu, mahalli belirteci “ETHW” ile beraber “ETHPoW” olarak markalaştırdı. Ek olarak, bazı kripto borsaları, gerekirse Binance ile tecim yapmak için belirteci aslına bakarsanız listeledi.

Ethereum Birleşmesi yaklaşıyor.

#Binance’de $ETH tutarsanız bilmeniz gerekenler:

Binance, “Birleştirme”yi destekleyecek.
Yeni çatallanmış tokenler olması durumunda, dağıtım ve geri çekme desteğini değerlendirip değerlendireceğiz.

Ayrıntıları görüntüle ⬇️https://t.co/iuQSsXZ7fk

— Binance (@binance) 10 Ağustos 2022

Potansiyel bir zincir bölünmesinden mühim bir paket, mevcut Ether sahiplerinin yeni zincirlerden eşit oranda jeton alacağıdır.

Buna karşılık, bu, ETH’nin piyasadaki talebini artırabilir ve fiyatını Birleşme öncesinde 2.500 dolara doğru yönlendirebilir.

Yükseliş hareketi devam ediyor

Son fiyat toparlanması esnasında, Ether güvenle 1.625-1.975 dolar tehlikeli sonuç desteğe dönüşen direnç aralığına doğru terfi etti.

ETH/USD şimdi aralığı destek olarak geri almayı hedefliyor, böylece kendisine 2.000 $ ve üstünde bir ralli sürdürmek için kuvvetli bir fiyat tabanı sağlıyor. En yakın yukarı yönlü hedefi, 50 haftalık üstel hareketli averaj (50 haftalık EMA; aşağıdaki grafikte kırmızı dalga) 2.340 dolardır.

ETH/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bir sonraki aralık kırılma hedefi, Ether’in oldukça aylı azalan trend çizgisi direncinde (siyah çizgi) ortalama 2.500 dolar olabilir.

Kurumsal girişler ivme kazanıyor

2.500 dolarlık teknik yukarı yönlü hedef, Ethereum tabanlı yatırım fonlarına ana para girişlerinde son zamanlarda yaşanmış olan artıştan ipuçları alıyor.

İlgili: İyimserlik TVL, Merge yükseltmesinden ilkin ortalama %300 M/M arttı

Bilhassa, bu kurumsal ürünler 5 Ağustos’ta sonlanmış haftada yatırımcılardan 16.3 milyon dolar çekti.

Net ana para kripto fonlarından içeri/dışarı akar. Kaynak: CoinShares

Genel olarak, Birleştirme etrafındaki vızıltı, yukarıda belirtildiği benzer biçimde ana yükseliş katalizörü görevi görür. Bununla beraber, Ether, tüccarların potansiyel olarak “haberleri satmaya” başladığı Eylül ayında PoS’a yükseltmenin peşinden kuvvetli bir fiyat düzeltmesi görebilir.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir