30 Günlük NFT Satışları, 8 Ay Öncesine Gore %88 Daha Düştü, Google Aramaları Başını Döndürdü – Piyasalar ve Fiyatlar Bitcoin Haberleri

Ocak 2022’nin sonunda, karşılıksız token (NFT) satışları 4,77 milyar dolara ulaştı ve o zamandan bu yana NFT satışları her ay düştü. Geçen ay, Eylül ayında 549.82 milyon $ NFT satışı gerçekleşti ve bu da aylık NFT satışlarının Ocak ayına bakılırsa %88’den daha düşük bulunduğunu gösteriyor. Ek olarak, “NFT” arama terimi geçen Ocak ayında Google Trendler’de 100 puanla en yüksek puana ulaştıktan sonrasında, Eylül ayının son haftasındaki puan 12 oldu ve bu da ilgi açısından %88 daha düşük.

NFT İşlem Hacmi ve Arama Sorguları Slayt — Satışlar ve Faiz %88 Düştü

Fungible token (NFT) teknolojisi 2021’in sonunda ve 2022’nin ilk ayında oldukca popülerdi. Aslına bakarsak, Google Trendler verileri (GT) açısından, dünya genelinde “NFT” terimi bir arama sorgusunda en yüksek puanı aldı 100 olan GT veritabanına girebilir.

“NFT” terimi için Google Trendler (GT) arama sorgusu verileri.

Aslına bakarsak, GT veritabanına bakılırsa arama terimi bu bölgeye ilk kez dokundu, sadece bugün puan %88 daha düşük ve 25 Eylül ile 1 Ekim 2022 haftasında 12 puan. Bugün Çin GT metriklerine bakılırsa en etken bölge ve ülkeyi Hong Kong, Singapur, Nijerya ve Tayvan takip ediyor.

“NFT” terimi için Google Trendler (GT) arama sorgusu verileri.

Kayıtlar, NFT satışlarının yarım milyar işaretinin derhal üstünde yada ortalama 549.82 milyon dolar bulunduğunu gösterdiğinden, satışlar da Ocak ayından bu yana düştü. Sayı, sekiz ay ilkin kaydedilen 4,77 milyar dolarlık NFT satışlarından ortalama %88,49 daha düşük.

Mayıs ayı, NFT satışlarının 1 milyar doların üstüne çıkmış olduğu son ay oldu ve o ay NFT satışlarında 3.18 milyar dolar kaydedildi. Takip eden ay 879 milyon dolara mühim bir düşüş oldu ve Temmuz ayında NFT satışları 682 milyon dolar görmüş oldu. Ağustos satışları, o ay kaydedilen 633 milyon dolarlık NFT satışlarının arkasından düştü ve Eylül ayı satışları %13,27 daha düşüktü.

Şimdiye kadar, Ekim 2022’nin ilk haftasında 191.175 benzersiz alıcı vasıtasıyla NFT satışlarında 105.22 milyon dolar görüldü. 30 günlük ölçümler, satışlar açısından en iyi NFT koleksiyonunun, geçen ay 30.964.305 dolarlık satışla Bored Ape Yacht Club (BAYC) bulunduğunu gösteriyor.

Sadece bu, BAYC’nin bundan önceki ay kaydettiği satışlardan %37,49 daha düşük. Cryptoslam.io tarafınca toplanan istatistikler, QQL Mint Pass projesinin bu ay 27.80 milyon dolarlık satış gördüğünü ve Cryptopunks’ın 23.49 milyon dolar ele geçirdiğini gösteriyor.

Son 30 gün içindeki ilk beş NFT satışı. Beşte üçü Bored Apes ve iki NFT ise Otherdeed koleksiyonundandı.

Tyler Hobbs ve Dandelion Wist Mané’nin sanat eserlerini içeren üretken sanat NFT projesi, evvel piyasa verisi olmayan yeni bir koleksiyon, sadece Cryptopunks’ın 23.49 milyon $’lık NFT satışları, 30 gün öncesine bakılırsa %12.27 arttı.

Dört hususi proje, sırasıyla Renga, Gods Unchained, Ethereum Name Service (ENS) ve NFL All Day’i içeren geçen ayın NFT satış verilerine kıyasla geçtiğimiz ay üç haneli kazançlar görmüş oldu. Geçen ay süresince, satış hacminin bir çok, 345.633.653 $ satış kaydettiği için Ethereum blok zincirinden elde edildi.

Cryptoslam.io’ya bakılırsa 30 günlük satış istatistikleri açısından ilk on koleksiyon.

Ethereum’un satışlarını Solana’nın 114.32 milyon $, Flow’un 20.61 milyon $ ve Immutable X NFT satışlarından 18.95 milyon $ takip etti. Ethereum tabanlı NFT satışları hakim olsa da, aylık istatistikler ETH satışlarının %21,26 düştüğünü gösteriyor. 30 günlük ölçümler, Solana tabanlı NFT satışlarının %109,23 ve Flow NFT satışlarının %40,58 arttığını gösteriyor. Immutable X ağından elde edilmiş NFT satışları, bundan önceki aya bakılırsa ortalama %125,30 artış kaydetti.

Tesadüfen, son 30 gün içinde satılan en pahalı beş NFT, Yuga Labs’in Bored Ape Yacht Club ve Otherdeeds benzer biçimde ilişkili NFT koleksiyonlarından kaynaklanıyor. Son 30 gün içinde satılan en pahalı NFT, 1,03 milyon dolara 8585 numaralı Bored Ape oldu ve satılan ikinci en pahalı NFT, 19 gün ilkin 350.991 dolara satılan Bored Ape #441 oldu.

Bu hikayedeki etiketler

1 ay, 30 günlük istatistikler, 8 ay, BAYC, Bored Ape Yacht Club, Bored Apes, cryptopunks, cryptoslam.io, dappradar, ETH, Ethereum, Flow, Immutable X, Faiz, Ocak Satışları, NFT satışları, NFT satış hacmi, NFT arama sorguları, NFT’ler, Otherdeed, QQL Mint Pass, arama sorguları, Eylül ayı satışları, Solana, İstatistikler, Yuga Labs

Aylık NFT satışlarının geçen Ocak ayında kaydedilen satışlardan %88 daha düşük olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Son 30 gündeki NFT satış eylemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Google Trendler, Cryptoslam.io,

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir