3,6 milyon müşterisi olan Brezilya aracılık devi BTC ve ETH ticaretini başlattı

Brezilyalı aracı kurum devi XP Inc, kripto piyasalarına potansiyel 3,6 milyon kullanıcı getiren kripto tecim platformu ‘XTAGE’i Brezilya’da resmen başlattı.

Haber, Nasdaq Exchange Twitter hesabı tarafınca 15 Ağustos’ta gösterildi ve XP’nin XTAGE dijital varlık alım satım platformunun lansmanını kutlamak için borsanın “Açılış Çanı”nı çaldığını belirtti.

.@xpinvestimentos, XTAGE dijital varlık alım satım platformunu kutlamak için Açılış Çanı için bizlere katılıyor.

@NasdaqExchange’in teknolojisinden yararlanan XTAGE, Brezilya’daki dijital varlık pazarına erişimin demokratikleştirilmesinde mühim bir kilometre taşını temsil ediyor. pic.twitter.com/DS3RXtWVpb

— Nasdaq Borsası (@NasdaqExchange) 15 Ağustos 2022

Başlangıçta, XP Inc’in 3,6 milyon müşterisi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ticaretine erişebilecek, sadece komisyoncu Mayıs ayında Cointelegraph’a “gelecekte kripto varlıklarına dayalı öteki dijital varlıkları ve yatırım ürünlerini destekleme planları bulunduğunu” söylemiş oldu. ”

Büyük Amerikan borsası Nasdaq ve kripto gizleme şirketi BitGo ile ortaklaşa geliştirilen XTAGE, XP ekosistemine tamamen entegre edilmiştir ve kullananların mevcut uygulamasında kripto ticareti yapmalarına olanak tanır.

Sadece XP Finansal Ürünler Direktörü Lucas Rabechini, Temmuz ayında Reuters’e verdiği röportajda, yalnızca “bu tür işlemler için kafi yatırım profiline” haiz müşterilerin XTAGE platformuna girmesine izin verileceğini söylemiş oldu.

Nasdaq’ın tecim teknolojisi üstüne inşa edilen XTAGE, bir forex ve hisse senedi alım satım aracı olan MetaTrade 5 ile de entegrasyona haizdir.

Kripto gizleme şirketi BitGo, XTAGE’nin varlıklarının çoğunu internete bağlı olmayan soğuk cüzdanlarda saklayarak veli olarak hareket etmeye ayarlandı.

Brezilyalı rakipler

XP Inc, Nubank ve MercadoLibre’nin izinden giderek kripto alım satım hizmetleri sunan son olarak Brezilyalı fintech oyuncusudur.

İlgili: Brezilyalı ödeme uygulaması PicPay, Paxos ile kripto değişimi başlattı

Brezilya ve Latin ABD’nın en büyük dijital bankası olan Nubank, bu senenin Mayıs ayında Paxos ile bir ortaklık duyurdu.

Duyuruyu takiben, müşteriler kripto para birimlerini direkt Nubank üstünden satın almaya, satmaya ve depolamaya başlayabildiler.

MercadoLibre’nin fintech kolu MercadoPago, Brezilyalı müşterilerinin Aralık 2021’de BTC, ETH ve ABD doları destekli stablecoin Pax Dollar (USDP) alıp satabileceklerini ve tutabileceklerini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir