3AC’nin bitmeyen ıstırabı: Law Decoding, 18-25 Temmuz

2022’nin ilkbahar ve yaz ayları, yalnızca dünya genelindeki aşırı sıcaklıklarıyla değil, bununla birlikte dağılan büyük kripto şirketlerinin ezici bir çizgisiyle de anımsanacak. Mayıs’ta Terra Lab, Haziran’da Santigrat ve şimdi, Singapur merkezli bir kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) bitmeyen ıstırabı. Teknik olarak, 3AC’ye 27 Haziran’da İngiliz Virgin Adaları’ndaki bir mahkeme tarafınca tasfiye emri verildi, sadece geçen hafta şirket çevresinde bazı gelişmeler görüldü.

3AC’nin tasfiye memurları, “Firmanın yönetiminden/yöneticilerinden gelen sanal radyo sessizliği” sebebiyle firmanın Singapur genel merkezine vahşice erişim talep ediyor. Ofisin, tasfiye memurlarının herhangi biri kaldırılmadan yada yok edilmeden ilkin erişmek istediği 3AC tecim hesaplarına iyi mi erişileceğine dair soğuk cüzdanlar yada bilgiler içerebileceğine inanıyorlar. Alacaklılar tarafınca 3AC’ye ödünç verilen meblağlar göz önüne alındığında, bu arzu tamamen anlaşılabilir – daha önceki raporlarda olduğundan fazlaca daha çok olduğu ortaya çıktı.

Başarısız hedge fonu etrafındaki skandal o denli büyüdü ki, Singapur Para Otoritesi (MAS) genel müdürü, 3AC’nin (ve TerraForm Labs’ın) kripto ile “fazlaca azca ilgisi” bulunduğunu iddia ederek firmanın Singapur ile olan bağlarını açıkca reddetmeye bile karar verdi. ülkedeki düzenleme. Bununla birlikte, 3AC’nin kurucuları, nerede oldukları bilinmeyen beş haftanın arkasından nihayet tekrardan ortaya çıktı. Bir röportajda, Su Zhu ve Kyle Davies, boğa piyasasına aşırı itimat ile ilgili sorunlarını kabul ettiler ve 500 milyon dolarlık bir yatırımın sıfıra gitmesiyle kristalleşen Terra’ya yakınlıklarını ortaya koydular.

Terra’nın çöküşünün arkasından Cenup Kore’de yeni baskınlar

Terra’nın çöküşüyle ​​ilgili soruşturma devam ederken, Cenup Kore’deki savcıların yedi kripto borsası da dahil olmak suretiyle 15 firmada arama ve el koyma yürüttüğü bildirildi. Sıralama Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax şeklinde varlıkları içeriyordu. Yetkililerin, tokenlerin ciddi fiyat devalüasyonu ve arkasından Mayıs ayındaki çöküşün arkasından ortalama 200.000 Koreli yatırımcının kaybetmiş olduğu TerraUSD Classic (USTC) (eski adıyla UST) ve Terra (LUNA) – şimdi Luna Classic (LUNC) – işlemleriyle ilgili veriler elde etmiş olduğu bildirildi.

okumaya devam et

Kıdemli ABD yetkilileri, NFT’lerin sahipliğini açıklamak zorunda duracak

ABD Birleşik Devletleri Devlet Etiği Ofisi (OGE), üst düzey hükümet yetkililerinin, paraya çevrilemez tokenlere (NFT’ler) yapmış olduğu yatırımları açıklamaları gerektiğinde çeşitli durumlar öneren bir yasal tavsiye yayınladı. Raporlama sürecinin sonunda “yatırım yada gelir üretimi için tutulduysa”, 1.000 $ tutarındaki tüm NFT yatırımları – hem kısmileştirilmiş (F-NFT’ler) hem de eğitim edilebilir ürünler – rapor edilmelidir.

okumaya devam et

SEC, Ripple savunmasına destek olan XRP sahiplerine itiraz ediyor

Ripple aleyhindeki dava tüm hızıyla devam ediyor ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple’ı destekleyen belirli “mahkeme arkadaşlarının” savunmaya adli yardım sağlamalarının yasaklanmasını istiyor. 7 Haziran Salı günü yapmış olduğu resmi itirazda düzenleyici, 1.746 Ripple (XRP) sahibini avukat John E. Deaton ile beraber “amici curiae” olarak tanıma sonucuna karşı çıktı. İkincisi, token sahipleri tarafınca imzalanan ve esasen SEC’in yitik karların bir sonucu olarak Ripple’a karşı açmış olduğu davanın kurbanları olduklarını belirten 3,252 bildiri tutuyor.

okumaya devam et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir