500 bin kullanıcılı Alman kripto bankası Nuri batkı başvurusunda bulunmuş oldu

500.000 müşterisi olan bir Alman kripto bankası olan Nuri, bu hareketin bir sebebi olarak büyük kripto satışlarını, Celsius’un iflasını ve öteki kripto fonlarını öne sürerek 9 Ağustos’ta batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Kripto bankası, hareketin tüm müşterileri için “ileriye dönük en güvenli yolu” sağlayacağını söylemiş oldu, sadece iflasın hizmetlerini, satın alan fonlarını, yatırımlarını yada müşterilerin varlıklarını platformdan çekme kabiliyetlerini etkilemeyeceğini de altını çizdi.

Nuri, 9 Ağustos 2022 Salı günü batkı başvurusunda bulunmuş oldu. Bu, hizmetlerimizi, satın alan fonlarımızı yada yatırımlarımızı etkilemez. Bu durumun tam bir açıklamasını Nuri Blog’da bulabilirsiniz: https://t.co/UgAyckWE7J

— Nuri (@NuriBanking) 9 Ağustos 2022

Bazı müşteriler, Nuri’nin mobil uygulaması vasıtasıyla varlıklarını geri çekmekte güçlük yaşadıklarını bildirdi sadece Twitter’da Nuri, bunun yüksek trafik ve kullanımdan kaynaklandığını söylemiş oldu ve bir kez daha “paranın güvende bulunduğunu” altını çizdi.

Bilhassa firmanın kendisi, Solarisbank AG ortaklığı sebebiyle müşterinin itibari para ve kripto fonlarını yönetim etmiyor. Solaris Group internet sayfasına nazaran Nuri, banka ve kripto iştiraki Solaris Digital Assets ile bankacılık ve kripto gizleme lisansı için dış kaynak kullanımı için ortaklık kurdu.

Bu, Nuri’nin Solaris’in bankacılık ve kripto varlık altyapısını/lisansını kullanarak operasyonlarını ve hizmetlerini ölçeklendirmesini sağlamış oldu. Solaris’in herhangi bir likidite problemi yaşamaması sebebiyle, Nuri, aynı sorunlarla karşılaşan öteki firmaların aksine, şirket tekrardan yapılanma sürecindeyken hizmetlerini sürdürebilmektedir.

“Sizin için en mühim bilgiyi yine edelim: Solarisbank AG ile ortaklığımız yardımıyla Nuri hesaplarınızdaki tüm fonlar güvende. Geçici batkı işlemleri, bizimle meydana getirilen mevduatlarınızı, kripto para fonlarınızı ve Nuri Pot yatırımlarınızı etkilemez.”

“Güvence erişiminiz var ve tüm fonları istediğiniz süre ücretsiz bir şekilde yatırıp çekebileceksiniz. Şimdilik hiçbir şey değişmeyecek ve Nuri’nin uygulaması, ürünü ve hizmetleri çalışmaya devam edecek” dedi.

Nuri, küresel salgın ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali benzer biçimde “mühim makroekonomik ters rüzgarlar ve kamu ve hususi ana para piyasalarının soğuması” sebebiyle 2022’de ticari likiditesinde “kalıcı bir baskı” ile karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Nuri, “Ek olarak, bu senenin başlarında kripto para piyasalarındaki büyük kripto para satışları, Luna/Terra protokolünün çöküşü, Celsius ve öteki büyük Crypto fonlarının iflası dahil olmak suretiyle çeşitli negatif gelişmeler bir kripto ayı piyasasına yol açtı” dedi. .

İlgili: Kripto kredi platformu Hodlnaut, likidite krizi sebebiyle hizmetleri askıya aldı

Eski adı Bitwala olan Berlin merkezli Nuri, 2015 senesinde kuruldu ve kripto tutum hesapları, “Nuri Pots” adlı portföy yatırım sepetleri ve %1 işlem tutarı almış olduğu kripto tecim hizmetleri sunuyor.

“Geçici batkı işlemlerinin, firmanın mevcut durumunda uygulanabilir bir uzun vadeli tekrardan yapılandırma konsepti geliştirmek için en iyi temeli sunduğundan eminiz” diye ekledi.

Nuri, 2022 ayı piyasasında likidite sorunları yaşayan bir takım kripto firmasına katılıyor ve en dikkat çekici adlar Voyager Digital, Celsius ve Three Arrows Capital.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir