590 milyon dolarlık BNB, Binance hack söylentileri içinde Tether tarafınca kara listeye alınan cüzdana taşındı

Ortalama 590 milyon dolar değerinde iki milyon BNB jetonu, yeni oluşturulan bir cüzdana, Tether’in hemen sonra kara listeye almış olduğu bir adrese aktarıldı. Kara sıralama, Twitter’da bir Tether botu tarafınca vurgulandı ve senenin en büyük hacklerinden birinin söylentisini körükledi.

[2022/10/06 21:24] USDT, 15691728 bloğunda 0x489a8756c18c0b8b24ec2a2b9ff3d4d447f79bec’i kara listeye aldı https://t.co/qhyr8eHU84

— usdt kara sıralaması (@usdtblacklist) 6 Ekim 2022

MevRefund, devam eden bir hack olabileceğini iddia ederek 1 milyon BNB içeren şüpheli bir işlem yayınlayarak vakası Twitter’da duyurdu. Ticaretin bir tür hack ile ilgili olduğu söylentisi hemen hemen doğrulanmadı. Sadece, Tether tarafınca kara listeye alınan alıcı cüzdan “0x489A…7F79BEc”, devam eden fena niyetli bir şey olabileceğini gösteriyor.

2M BNB için çok büyük bir hack benzer biçimde görünüyor

İşte bir tx: https://t.co/yeRYhy2PzC

— MevRefund (@MevRefund) 6 Ekim 2022

MevRefund, daha sonraki bir tweet’te zincir üstü veriler vasıtasıyla kara listeye alındığını doğruladı.

Hack daha ihtimaller içinde görünüyor: pic.twitter.com/JB1upZ9Ad0

— MevRefund (@MevRefund) 6 Ekim 2022

Basında, Binance CEO’su CZ, işlem hakkında yorum yapmadı. Son tweet’i, bilgilerin kamuya açık hale gelmesinden bir saat ilkin yapılmış oldu ve “bu nakit akışıyla ilgili değil; bu kripto akışı.” Tweet’ten bu yana, şu anda kara listeye alınmış bir cüzdandan neredeyse yarım milyar dolarlık BNB aktı.

Twitter’daki Green Jeff, alıcı cüzdanın BNB jetonlarını birbirine bağladığını ve arkasından fonları kullanarak kaldıraçlı bir DeFi oyunu yaptığını savundu. CryptoSlate’in analizi de bu sonuca ulaştı, şundan dolayı zincir üstü veriler, güvence olarak BNB kullanan durağan(durgun) paralar için Venüs takas belirteçlerine büyük bir depozito bulunduğunu gösteriyor.

Bazı gigawhale (muhtemelen Binance), gerçek zamanlı olarak zincir üstünde büyük bir kaldıraç oyunu yapıyor.

Büyük bir konsantre bahis benzer biçimde görünüyor: Uzun $ETH, $BNB teminatı kullanan stabilcoinlere karşı.https://t.co/5GFCv8AEzR

— YEŞİL JEFF (Ekmek #9) (@jeffthedunker) 6 Ekim 2022

Sadece Green Jeff tarafınca meydana getirilen daha çok çözümleme, Tether kara listeye almanın fena niyetli aktivite önerebileceğini doğruladı. Green Jeff, “aktivitenin hakkaten bir hack benzer biçimde görünmediğini” söylerken, Tether’in niçin Binance’den daha süratli hareket edeceğini sorguladı. Bu, bir tür istismarla ilgiliyse, Binance’in kendisinin kurban olabileceğini öne sürdü.

Başka bir kuram, cüzdanda tutulan Ethereum’un Tornado Cash’e gönderilmiş olabileceğidir. Bununla beraber, toplam cüzdan değerinin yalnızca ortalama %20’si ETH’ye dönüştürülmüştür.

Tether tarafınca kara listeye alındı. Binance’den ilkin iyi mi öne geçtiklerini hakkaten merak ediyorum. Hacklendiyse, Binance’in kendileri saldırıya uğramış benzer biçimde mi görünüyor?

Aksi takdirde, BNB’de oturan fazlaca büyük kara para çıkmayı bekliyor.

Kim bilir $ETH uzun, sonunda kasırga olacakhttps://t.co/ciOKRNp2jG

— YEŞİL JEFF (Ekmek #9) (@jeffthedunker) 6 Ekim 2022

BNB’nin fiyatı, cüzdanın etken hale geldiği dönemde %5 oranında keskin bir düşüş yaşadı ve Ekim ayının başından bu yana elde etmiş olduğu kazanımlardan vazgeçti.

Olayın bir hack yada istismarın sonucu olduğuna dair bir onay yok. Sadece, daha çok çözümleme gereklidir.

BNB zinciri şimdi duraklatıldı ve fena niyetli bir aktörün oyunda olduğuna dair daha çok gösterge verdi.

.@BNBchain şu anda bakımda.

Daha çok güncelleme olana kadar BNB zinciri vasıtasıyla tüm para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacağız.

Bu rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Sabrınız için teşekkürler!

— Binance (@binance) 6 Ekim 2022

Bu gelişen bir öykü; daha çok data mevcut olduğunda rapor edilecektir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir