Aave DAO, GHO Adlı Güvence Destekli Stabilcoin Lansmanını Onayladı – Bitcoin Haberleri

Pazar günü, gözetimsiz piyasa protokolü Aave, Aave DAO’nun ekosistem için “GHO” adlı yeni bir stabilcoini onayladığını duyurdu. Aave Companies, Temmuz ayının ilk haftasında stablecoin’i önerdi ve güvence destekli stablecoin, ABD dolarının değerine sabitlenecek.

Aave Şirketleri Tarafınca Hazırlanan Yeni Güvence Destekli Stabilcoin, Aave DAO’nun Genesis Parametrelerine Oy Vermesinin Peşinden Piyasaya Sürülecek

Aave Pazar günü yapmış olduğu açıklamada, Aave merkezi olmayan otonom organizasyonunun (DAO) “GHO” adlı bir stabilcoin tokeni oluşturma önerisini onayladığını deklare etti. Resmi Aave Twitter hesabı detaylı bir şekilde “Topluluk GHO için yeşil ışık yaktı” dedi. “Bir sonraki adım, GHO’nun oluşum parametrelerini oylamak, gelecek hafta yönetişim forumunda bir teklife bakmak.”

7 Temmuz 2022’de gösterilen GHO tanıtım blog yazısı, stablecoin’in “kullananların takdirine bağlı olarak seçilen çeşitli kripto varlıkları tarafınca destekleneceğini ve borçluların temel teminatlarından faiz kazanmaya devam edeceğini” söylüyor. Oylama katılımcılarının %99’undan fazlası GHO’nun başlatılması lehinde oy kullandığından, yönetim önerisi Aave DAO seçmenlerinin büyük çoğunluğu tarafınca onaylandı.

Yönetim teklifinin onay anlık görüntüsü, GHO’nun “GHO borçlarının faiz ödemelerinin %100’ünü DAO’ya göndererek Aave DAO vesilesiyle topluma yarar sağlayacağını” ve GHO’nun “Aave yönetişimi tarafınca yönetileceğini” söylüyor. Aave’nin stablecoin’i, şu anda 153 milyar dolar değerinde olan stablecoin ekonomisine katılacak. Tether (USDT) stablecoin paketine liderlik ediyor ve genel piyasa kıymeti açısından usd coin (USDC), USDT’nin arkasından geliyor.

GHO ek olarak, güvence varlıklarından yararlanan ve bazıları aşırı teminatlandırma yönteminden yararlanan stablecoin kripto varlıklarına katılacak. Makerdao’nun DAI stabilcoini aşırı teminatlandırılmış ve Tron’un USDD’si de aşırı teminatlandırılmış, bu da aşırı piyasa oynaklığı zamanlarında stabilcoinin desteğini karşılamak için gerekenden daha çok güvence olduğu anlamına geliyor.

Aave Companies’in mevzuyla ilgili blog yazısı, “Ethereum ana ağında merkezi olmayan bir durağan(durgun) para olarak GHO, kullanıcılar (yada ödünç alanlar) tarafınca oluşturulacak” diye açıklıyor. Blog yazısı ek olarak şunları ekler:

Buna uygun olarak, bir kullanıcı ödünç alma pozisyonunu geri ödediğinde (yada tasfiye edildiğinde), GHO protokolü o kullanıcının GHO’sunu yakar. GHO’nun madencileri tarafınca gerçekleşme eden tüm faiz ödemeleri direkt Aave DAO hazinesine aktarılacaktır; Kullanıcılar öteki varlıkları ödünç aldığında toplanan standart biriki faktörü yerine.

Aave Şirketleri, Topluluğun GHO Yönetişim Önerisiyle Fazlaca İlgilendiğini Söylemiş oldu

Aave ek olarak bugün 13.000’den fazla kripto varlığı içinde 45. sırada yer edinen mahalli bir tokene haizdir. Dijital varlığın ortalama 1,46 milyar dolarlık bir piyasa kıymeti var ve aave (AAVE) geçen ay %84,7 arttı. Açık kaynaklı merkezi olmayan borç verme protokolü, kilitlenen toplam kıymet açısından üçüncü en büyük merkezi olmayan finans (defi) protokolüdür. defillama.com’dan alınan veriler, Aave’nin 31 Temmuz’da kilitli 6.59 milyar doları bulunduğunu gösteriyor. Mayıs ortasında Aave, Lens Protokolü adında olan Web3, akıllı sözleşmelere dayalı bir toplumsal medya platformunu başlattı. Lens platformu, Poligon (MATIC) ağının üstüne inşa edilmiş 50’den fazla uygulamaya haizdir.

Aave Companies, GHO stablecoin’i ile ilgili olarak, topluluğun “GHO teklifiyle oldukca ilgili bulunduğunu ve inanılmaz derecede yararlı ve bilgilendirici geri bildirim sağladığını” söylemiş oldu. Aave, topluluğun DAO tarafınca belirlenen faiz oranı güvenlik açıkları, tedarik tavanları, bir durağan(durgun) istikrar modülü ve “potansiyel kolaylaştırıcıları uygun şekilde araştırma gerekliliği” dahil olmak suretiyle odaklanacağı topluluk tarafınca belirtilen bazı şeyleri detaylı bir şekilde deklare etti. Şimdilik, topluluk, kripto tokeni yayınlanmadan ilkin stablecoin’in oluşum parametreleri üstünde oylamaya katılmak zorunda duracak.

Bu hikayedeki etiketler

Aave, Aave DAO, güvence destekli, güvence destekli stabilcoin, topluluk oyu, kripto jetonu, merkezi olmayan özerk organizasyon, merkezi olmayan finans, DeFi, Defi protokolü, GHO, GHO protokolü, GHO Stablecoin, Yönetişim teklifi, Lens Protokolü, yeni stablecoin, Stablecoin , stablecoin ihracı, Token, USD destekli token, Oylama

GHO adlı yaklaşan Aave stablecoin projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir