Aave DAO olarak piyasaya sürülecek olan GHO Stablecoin, %99,9 onay veriyor

Aave protokolünde kripto destekli bir stabilcoin oluşturmak için bir yönetim önerisi, Pazar gününe kadar devam eden bir anlık oylamada Aave topluluğu tarafınca oybirliğiyle onaylandı.

7 Temmuz 2022’de, Aave Companies (Aave protokolünün geliştirme ekibi) tarafınca, aşırı teminatlandırılmış ve ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan GHO’nun piyasaya sürülmesi için bir öneride bulunuldu.

Topluluk tarafınca uygun şekilde değerlendirilmesi üstüne, öneriye karşı 12 oy, 17 çekimser oy çıktı. Sonunda, teklif 500.000’den fazla AAVE belirteci taahhüt eden topluluk üyelerinden %99,9 onay aldı.

Topluluk, GHO için 🟢 yeşil ışık yaktı 👻 Bir sonraki adım, GHO’nun oluşum parametreleri üstünde oy kullanmaktır, gelecek hafta yönetişim forumunda bir öneriye bakın https://t.co/ba4oK50Wb8

— Aave (@AaveAave) 31 Temmuz 2022

Onaylanan teklife ek olarak Ethereum üstündeki Aave V2’nin GHO için ilk kolaylaştırıcı olacağı da dahil edildi. Bir kolaylaştırıcı olarak Aave, gerektiğinde GHO jetonları üretip yakarak likidite sağlayabilecektir.

Stabilcoin lansmanı ile ilgili daha çok münakaşa, bu hafta Aave yönetişim forumu vesilesiyle başlamış olacak.

GHO Stabilcoin Önerisi

GHO için meydana getirilen ilk teklif, “çeşitlendirilmiş bir takım kripto varlıkları” tarafınca desteklenen ve ABD dolarına sabitlenmiş, merkezi olmayan, aşırı teminatlandırılmış bir stabilcoin olacağını doğruladı.

Kullanıcılar, onaylanmış teminatı belirtilen güvence oranında sağlayarak GHO’yu basabilir. Bir kullanıcı ödünç almayı seçerse, lüzumlu teminatı taahhüt edecek ve bir miktar faiz ödeyecektir. Borçlanma faiz oranı esnektir ve Aave DAO tarafınca belirlenecektir.

Bir kredi geri ödeneceği vakit, tedarik edilen GHO, GHO protokolü tarafınca yakılacak ve bu işlemden gerçekleşme eden faiz ödemeleri Aave DAO hazinesine gönderilecektir.

Wen GHO?

Aave Kurucusu Stani Kulechov’a bir tweet’te bakılırsa, GHO’nun sözleşme geliştirmesi ileri bir aşamada. İlk denetimi 11 Temmuz 2022’de OpenZeppelin tarafınca gerçekleştirildi.

GHO geliştirme tamamlandı – ilk denetim 11 Temmuz 2022’de @OpenZeppelin tarafınca planlanıyor, peşinden ek denetimler ve resmi doğrulamalar geliyor.

— stani.lens (🌿,👻) (@StaniKulechov) 7 Temmuz 2022

Aave topluluğu tüm ağırlığını projenin arkasına verirken, GHO durağan(durgun) parasını yakında piyasada görmeyi bekleyebiliriz. Aave ek olarak, stablecoin’in ilk yinelemesinde uygulanacak ilgili parametreler hakkında tartışmaların başladığını da ima etti.

AAVE mahalli tokeni, onay Pazar günü ilk kez duyurulduğunda başlangıçta 95 dolardan 108 dolara (13.7 artış) terfi etti. Bununla beraber, toplam piyasa kıymeti 1,08T $ olduğundan son 24 saat içinde %2,02 düşen genel kripto piyasası trendini takiben ortalama 97 $’a geri çekildi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir