Aave, TRM Labs API’nin “tozlanmış” Ethereum cüzdanlarını engellediğini doğruladı

Aave, TRM Labs tarafınca sağlanan yasak listesinin Tornado Cash vesilesiyle 0.1 ETH ile “tozlanan” Ethereum cüzdanlarını içerdiğini doğruladı. Yanlış işaretlenmiş cüzdan adresleri artık “yaptırımlı” adreslerden kaldırıldı ve yeniden Aave ön ucuna bağlanabiliyor.

Aave tarafınca gösterilen yasak, yalnızca kullananların Aave protokolü için IPFS tarafınca barındırılan web arayüzü ile etkileşime girmesini engelledi. Kullanıcılar gene de CLI vesilesiyle bağlanabilir yada ön ucu kendi ortamlarında barındırmak için kullanabilir. Bu, temiz bir kullanıcı arayüzü kullanmayı bekleyenler için ideal olmaktan uzak olsa da, her insanın bir halde fonlarına hala erişimi olduğu anlamına geliyordu.

Hafta sonu yaşanmış olan sorunla beraber CryptoSlate, Aave’den gelen yorum taleplerine cevap alamadı. Sadece Aave resmi Twitter hesabı mevzuyla ilgili sekiz tweetlik bir duyuru yayınladı.

Aave, Cumartesi günü CryptoSlate tarafınca bildirildiği suretiyle, Tornado Cash’e bağlı kullanıcıları yasaklamaktan TRM Labs API’sinin görevli bulunduğunu doğruladı. API ekleme hareketinin bir “entegrasyon” olduğu söylendi. [that] hem eleştiri hem de acildi.”

1/8 Aave ekibinin en büyük önceliği, kullanıcılar için güvenli ve emniyetli bir sistem oluşturmaktır. TRM’nin API’sini Aave IPFS ön ucuna entegre ettik, bundan dolayı bazı kullanıcılar Aave Protokolünün ön uçlarından önde gelen Aave uygulamasına erişimde problem yaşıyor olabilir.

Daha çok informasyon için 👇🏼 okuyun

— Aave (@AaveAave) 13 Ağustos 2022

Aave’nin toz saldırısı kurbanlarını yasaklamaya direkt yanıtı, probleminin “hafifletildiğini” doğrulamak oldu.

“Ekip, bu problemi derhal ele alarak bu sorunları hafifletti ve koşullar göz önüne alındığında görevli ve makul risk azaltmayı değerlendirmeye devam ediyoruz.”

İleriye dönük bir açıklamada, Aave şunları söylemiş oldu:

“Aave ekibi yenilik halletmeye devam edecek. Topluluğu, açık ve adil finansman için meşgul olmaya ve etken olarak savaşmaya teşvik ediyoruz.”

Aave’in masum adresleri reaktif hale getirme hızı tavsiye edilmelidir. Bununla beraber, yasadışı faaliyetlerle bağlantıları hakkında informasyon sahibi olmayan adreslerin yaptırımı, potansiyel olarak tehlikeli bir emsal teşkil etmektedir.

CryptoSlate, TRM Labs ile açık yazışma hatları oluşturdu ve daha çok güncelleme sağlayacak.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir