AB Parlamentosu’nun MiCA Kripto Yasası Raportörü Stefan Berger Slayt Çiftini NFT Olarak Satıyor – Bitcoin Haberleri

Avrupa Parlamentosu Üyesi Stefan Berger, şu anda Opensea’da satmakta olduğu değiştirilemez tokeni (NFT) “cüzdanda özgürlük” olarak tanımlıyor. NFT, bir çift ‘Bergoletten’ slaydını temsil eder. Avrupa’nın yaklaşmakta olan kripto mevzuatının meslektaşlarının desteğini almasını sağlamak için çaba harcayan Berger, ayakkabıların her gelişmedeki ilk adımı simgelediğini söylüyor.

Avrupa Milletvekili Müzayedeleri Opensea’da NFT Slaytları

AB’nin Kripto Varlıklar Piyasalarının (MiCA) düzenleyici paketinin ilerlemesini kolaylaştırmakla görevlendirilen Avrupa Parlamentosu’nun (MEP) Alman üyesi Stefan Berger, “dünya için çığır açan” bir şey olan tokenizasyonu teşvik etmek için bir yaz girişimi geliştirdi. borsanın tanıtımı 17. yüzyılda olduğu benzer biçimde. ”

Temmuz ayı sonlarında, tutucu Avrupa Halk Partisi grubunun üyesi Twitter’daki takipçilerini NFT pazaryeri Opensea’de bir açık artırmaya katılmaya çağırdı. Berger, 15 Ağustos Pazartesi günü sona erecek olan satışla ilgili bir gönderide, “NFT’m artık çıktı” dedi.

Tasarladığını iddia etmiş olduğu Bergoletten NFT, biri “#bergo” ve diğeri “ropa” markalı bir çift adam kaydırağının fotoğrafını temsil ediyor. Bergolette’ler en uygun yaz aygıtıdır ve NFT motifi olarak seçilmiştir, zira her büyük gelişme bir ilk adımla adım atar, satıcı internet sayfasında açıklıyor, geliri yüzme promosyonuna harcama sözü veriyor ve detaylandırıyor:

Dün ticarete mevzu olan şey, bugün blok zincirinde tokenize ediliyor. Dün ayaklarınıza banyo ayakkabısı giydiniz, bugün onları cüzdanınızda taşıyorsunuz – bu NFT şeklinde.

AB, MiCA Düzenlemeleri Kapsamında NFT’lerin Tedavisini Mulls

Stefan Berger’in NFT gösterisi, pan-Avrupa kripto düzenlemelerinin benimsenmesine yönelik mühim bir ilerlemenin peşinden geldi. Temmuz ayı başlarında, Birliğin karmaşık yasama sürecinin kilit katılımcıları – Parlamento, Konsey ve Komisyon – MiCA’yı 27 kişilik blokta uygulamak için bir antak kalma yapmış oldu.

Berger, taslaktaki güce aç iş kanıtı (PoW) madencilik algoritmasına dayanan madeni paralar için hizmetlerin sağlanmasını yasaklayan tartışmalı bir öneriyi bırakma sonucunda rol oynadı. Basımı oldukca fazla elektrik enerjisi gerektiren bitcoin benzer biçimde kripto para birimleri üstünde etkili bir yasak anlamına gelecek olan metinler, kıtanın kripto alanından negatif tepkilere yol açtı.

Brüksel’deki yetkililer o sırada, anlaşmanın “mevcut kripto varlık kategorilerine girmeleri haricinde” NFT’leri kapsamadığını belirtti. Avrupa kurumları artık belirteçler için ayrı düzenlemelerin gerekip gerekmediğine karar vermek zorunda. ‘Dijital koleksiyonlar’ olarak da adlandırılan bu tür kripto varlıkları, mesela dijital kayıtları bir blok zincirinde depolamak ve orijinalliğini ve sanat eserinin sahipliğini kanıtlamak dahil olmak suretiyle çeşitli uygulamalara haizdir.

Avrupa Komisyonu’nun teknolojik yenilik ve siber güvenlik politikası danışmanı Peter Kerstens’in yakın tarihindeki bir açıklamasına gore, AB yasa koyucuları “NFT’nin ne olduğu mevzusunda oldukca dar bir görüşe sahipler.” Birkaç gün ilkin Coindesk’ten alıntı yaparak, birçok NFT’nin öteki dijital para birimleri benzer biçimde işlem göreceğini öne sürdü.

Kore Blok Zinciri Haftası esnasında konuşan Kerstens, eğer bir token bir koleksiyon yada bir seri olarak verilirse, ihraççı bunu bir NFT olarak adlandırsa ve bu serideki her bir token benzersiz olsa bile, Avrupalı ​​düzenleyicilerin bunu dikkate almayacağını deklare etti. değiştirilemez bir belirteç olun. Bu, kripto para birimleri gereksinimlerinin NFT’ler de ilgilendiriyor olacağı anlamına gelir.

Bu hikayedeki etiketler

Açık Artırma, Kripto, kripto varlıkları, Kripto pazarları, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, AB, Avrupa, avrupa, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği, girişim, yasa koyucu, Mevzuat, MEP, MiCA, nft, NFT’ler, Değiştirilemez tokenler, Opensea, paket, Promosyon , Düzenleme, Düzenlemeler, satış, slaytlar, Stefan Berger, tokenization, Tokens

Avrupa Birliği’nde takas edilemeyen tokenler için iyi mi bir gelecek bekliyorsunuz? Mevzuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blok zinciri ve fintech’in yanı sıra, internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin deposudur.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Vach kameraman; Stefan Berger

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir