AB, Rusya’ya Kripto Hizmetleri Sağlanmasını Yasakladı

Mühim Çıkarımlar

AB, Rusya’ya karşı tüm kripto cüzdan ve hesaplarının sağlanmasını yasaklayacak yaptırımlar duyurdu. Bugüne dek 10.000 Euro’dan daha azca tutara haiz Rus cüzdanları benzer kripto para birimi yaptırımlarından muaftı. AB’nin son olarak yaptırımları, ithalat ve ihracata, askeri teçhizata ve petrol fiyatlarına da sınırlamalar getiriyor.

Bu makaleyi paylaş

Avrupa Birliği, Avrupa kripto operasyonlarının Ruslara neredeyse herhangi bir kripto hizmeti sunmasını yasaklayacak yaptırımlar uyguladı.

Rusya Kripto Yasağıyla Karşı Karşıya

Rusya, Avrupa Birliği’ndeki kripto hizmetlerinde çoğuna erişimi kaybedecek.

6 Eylül’de AB, Ukrayna’nın devam eden işgali ve ilhakına cevap olarak Rusya’ya karşı sekizinci yaptırım paketini deklare etti.

AB Konseyi, yeni politikayı “kripto varlıkların toplam değerine bakılmaksızın Rus kişilere ve sakinlerine cüzdan, hesap yada gizleme hizmetlerinin sağlanmasının tamamen yasaklanması” olarak tanımlıyor.

Avrupa Komisyonu tarafınca gösterilen ayrı bir izahat, ilgili kısıtlamaların bugünden ilkin getirildiğini, sadece 10.000 Euro’dan (9.800 ABD Doları) daha azca olan cüzdanların bu yaptırımlardan muaf tutulduğunu gösteriyor.

Bugünkü duyuru, Rus kullanıcılara sunulamayan hizmetler olarak yalnızca “kripto varlık cüzdanları, hesaplar yada gizleme hizmetleri” adını veriyor. Sadece kripto borsaları, aracı kurumlar ve ödeme hizmetleri, hesap tabanlı hizmetler olarak yasağın kapsamına girecek benzer biçimde görünüyor.

Yaptırım paketi ek olarak kripto para birimiyle ilgisi olmayan yasakları da içeriyor. Bilhassa, Rusya’nın ithalat ve ihracatını kısıtlamayı, askeri teçhizatın hareketini sınırlamayı ve Rus petrol ihracatına bir fiyat tavanı uygulamayı hedefliyor.

AB Komisyonu, yaptırımların Rusya’nın tabanca üretme ve onarma kabiliyetini sınırlamada “etkili bulunduğunu” söylemiş oldu. Ek olarak Ukrayna’ya desteğini de beyan etti.

Rusya, kendi adına, kripto para birimi kullanımı üstündeki kendi kısıtlamalarını kaldırmaya çalışıyor. Bu hafta, Rusya maliye bakanlığı bir çok sanayi için internasyonal kripto para birimi yerleşimlerine izin vermeyi planladığını duyurdu. Ülke en azından Mayıs ayından beri bu olasılığa açık durumda.

Rusya, AB haricinde kripto para biriminde işlem yapmayı planlayabileceğinden, bugünün yaptırımlarının bu planları sınırlayıp sınırlandırmayacağı belli değil.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir