AB Yeni Kripto Düzenleyici Oluşturacak: Rapor

Mühim Çıkarımlar

Avrupa Birliği şu anda, kripto endüstrisini düzenleme hususi amacına haiz olacak altıncı bir “Kara Para Aklamayla Savaşım Otoritesi” tasarlıyor. Bu yeni düzenleyici kurum, muhtemelen değişik üye devletler içinde yargı tahkimi olasılığını azaltacaktır. Avrupa Parlamentosu geçtiğimiz günlerde, barındırılmayan kripto cüzdanlarını hedef alan katı anonimlik karşıtı yasaların lehinde oy kullandı.

Bu makaleyi paylaş

Avrupa Parlamentosu, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Konseyi tarafınca sanayi üstünde direkt gözetime haiz olacak yeni bir kripto düzenleyici kurum tasarlanıyor.

Öteki AB Düzenlemeleri

Avrupa Birliği, yeni bir kripto düzenleyici kurum oluşturmak istiyor.

Yeni raporlara nazaran AB, kripto endüstrisi üstünde direkt gözetime haiz olacak altıncı bir “Kara Para Aklamayla Savaşım Otoritesi” yada AMLD6 tasarlama sürecinde.

Önceki kara para aklamayla savaşım direktifleri, AB üyelerinin informasyon toplaması ve paylaşması için yalnızca çerçeveler oluşturmuş olsa da, AMLD6’nın, bilhassa “yüksek riskli” olarak kabul edilen kripto hizmet sağlayıcılarını izlemekle görevlendirileceği bildiriliyor. Bu yüzden düzenleyicinin, bölge içinde yargı tahkimi fırsatlarını azaltması beklenmektedir.

Yeni düzenleyici kurumun oluşturulması, Avrupa Komisyonu, Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu arasındaki üçlü müzakerelere bağlı olacaktır. Tüm organların, sektörde daha sıkı düzenlemelere gereksinim duyulduğunu ifade etmiş olduğu bildirildi. AMLD6’nın uygulanmasına hala seneler var.

AMLD6, kendilerini kripto endüstrisinin kendisiyle sınırlamadığı ve blok içindeki tüm finansal kurumları kapsadığı için, Kripto Varlık Piyasaları ve Fon Transferi düzenlemelerinden değişik bir odak noktasına haiz olacaktır.

AB, kripto düzenlemelerine karşı sert bir tavır aldı. Avrupa Parlamentosu kısa süre ilkin, barındırılmayan cüzdanlar ve borsalar içinde transferleri maliyetli, hantal ve hatta olanaksız hale getirecek anonimlik karşıtı yasalar lehine oy kullandı. Ve yasama organı, Proof-of-Work madenciliğini yasaklama önerisini reddetse de, Avrupa Merkez Bankası iklim endişeleri sebebiyle bu şekilde bir yasağın eninde sonunda gerçekleşmesini bekliyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir