ABD bordro verileri Eylül ayında eklenen 263.000 yeni işi gösterdiğinden Bitcoin battı

ABD Emek verme İstatistikleri Bürosu (BLS), istihdamın 263.000 iş arttığını gösteren Eylül ayı ziraat dışı bordro verilerini yayınladı.

ABD işsizlik oranı şu anda %3,7 olan beklenen oranın altında, %3,5 seviyesinde bulunuyor.

Verilerin açıklanması üstüne, Bitcoin, 15 dakikalık mumda aşağı yönde %1’lik bir salınımla 19.800 $’da dibe tepki verdi. Daha çok satış o zamandan beri devam etti.

Kaynak: TradingView.com’da BTCUSDT

Bloomberg, Fed’in faiz artırımlarını %4-4,5’te durdurmasını bekliyor

Baş Ekonomist ve Küresel Ekonomik Araştırmalar Başkanı Bruce Kasman 3 Ekim’de Bloomberg News’e verdiği demeçte, hareketli bir istihdam piyasasının Fed’in faiz artırım programını sürdürmesi için baskı yapmasından korktuğunu söylemiş oldu.

“Fed’i duraklatmayı düşünüyorum [rate hikes]Önümüzdeki iki yada üç ay içinde ayda minimum 100.000’e yavaşlamak için iş büyümenizi yavaşlatmanız gerekiyor.”

Kasman, oranları %45.5’te durdurmanın makul bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece, iş piyasasında kafi bir soğuma sağlanana kadar Fed’in beklentilerinin ötesinde oranları artırmaya devam edebileceğinden korkuyordu.

Üçüncü 75 baz puanlık artışın arkasından, mevcut Federal Biriki faiz oranı şu anda %3 ila %3,25 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin düştü

BLS sürümüne kadar, Bitcoin günlük 19.830 dolarlık dipten yukarı doğru bir trend izliyordu – bordro duyurusundan 20.500 dakika ilkin zirveye ulaştı.

12:30’da (UTC), BTC bugünün tüm kazançlarından caymak için keskin bir halde düştü. Önde gelen kripto para birimi o zamandan beri daha da batmaya devam etti ve baskı esnasında 19.660 dolara düştü.

Uzmanlar şimdi, 2 Kasım’da gerçekleşecek olan bir sonraki FOMC toplantısının arkasından 75 baz puanlık bir artış için %81’lik bir talih öngörüyorlar.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir