ABD bordroları enflasyon tartışmasını yükselttiği için Bitcoin 23.4 bin dolarlık satıcıları geçemedi

ABD hisse senetleri şaşırtıcı derecede kuvvetli bordro verilerini benimsemediği için Bitcoin (BTC), 5 Ağustos’ta 23.500 dolarlık dirençte yeni bir ret görmüş oldu.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

“Çöken gerçek ücretler” bordro baskısında eğlendi

Ayılar piyasayı gün içi işlem aralığında tutarken, Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri BTC/USD’yi izledi.

Wall Street, ABD’nin Temmuz ayı maaş bordrolarının tahmini olarak iki kat gelmesine karşın bir inilti ile açıldı. Garip tepki, bazı analistleri, rakamların aslen ekonomik güç göstermediğini, daha ziyade mevcut işçilerin enflasyon sebebiyle ikinci işlere girdiğini iddia etmesine niçin oldu.

Altın böcek Peter Schiff, “İş gücüne katılım oranı 62.1’e düşmüş olduğu için Temmuz ayında 528 bin iş artışı, yeni işlerin çoğunun esasen işleri olan insanlara gittiği anlamına geliyor” dedi.

“Çöken gerçek ücretler, birçok işçiyi faturaları ödemek için ay ışığına çıkmaya zorluyor. İşgücü piyasası kuvvetli olsaydı, bir iş kafi olurdu.”

Wealthion CEO’su Adam Taggart, diğerlerinin yanı sıra güvensizliğini dile getirirken, Schiff istihdam durumuyla ilgili şüphelerinde yalnız değildi.

Bu 6 sigma patlama işleri raporu yanlış kokuyor

2 çeyrek küçülen GSYİH, Fed’in yoğun yürüyüşleri, şirket marjları sözleşmesi, büyük firmalar işe alımları dondurma yada etken olarak işçi çıkarma – bunlar hiçbir şekilde kuvvetli istihdam yaratıldığını göstermez

BS’yi arıyorum

— Adam Taggart (@menlobear) 5 Ağustos 2022

Ayrıca Hayman Capital Management’ın baş yatırım yetkilisi Kyle Bass, Federal Biriki’in 2008 Küresel Mali Krizinden önceki yıllarda istihdam mevzusundaki iyimserliğini hatırlattı.

Mühim bir işsizlik süreci yaşamadıkça, bir konut krizi ol. Hafızamdan asla çıkmadı. Oğlum yanılmışlardı. #durgunluk #İşler

– Kyle Bass (@Jkylebass) 5 Ağustos 2022

Bu yüzden, S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi, bir rahatlama rallisinin başlamasından bigün ilkin hafifçe aşağı açılırken, Bitcoin, yazı yazılırken yüksek aralıkları tekrardan hedeflemek için 23.000 doların altındaki bir dipten toparlandı.

“Kısa düzeltmeler mümkün, sadece trend hala yukarı. Bitcoin için daha yüksek vakit dilimlerinde oldukça iyi görünüyor, ”diye ekledi Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe.

Bununla beraber, Binance sipariş defterinden alınan veriler, balina aktivitesi hakkında bazı endişelere yol açtı. Zincir üstü analitik platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan Maartunn, dikkat çekici bir halde, bir varlığın mevcut seviyelerde konumundan tamamen çıkmaya çalmış olduğu mevzusunda uyardı.

Dışarı çıkmak isteyen bir balina piyasayı denetim ediyordu/ediyordu.

Mor ($100k – $1M) bu adımları attı
1. Fiyatı desteklemek için aşağıdaki teklifler
2. Fiyatı yükseltmek için pazar satın alma
3. Fiyat, taleplere itildi
4. Ağır pazar satışı
5. Aşağıdaki teklifler silinir

Veriler @Mtrl_Scientist tarafınca pic.twitter.com/XY8fezFHyd

— Maartunn (@JA_Maartun) 5 Ağustos 2022

Sayıları elde eden Araç-gereç Göstergelerini seyretme deposu, “Tarihsel olarak, mor balina sınıfı Bitcoin fiyatı üstünde en fazla etkiye sahipti” diye ekledi.

Fazlaca fazla reddedilme?

Ayrıca Bitcoin tüccarları, tekrarlanan retlerin ortasında 24.500 dolardan yeni bir düşüş olasılığını değerlendirdi.

İlgili: ‘Deli kanıt’ Bitcoin son 2 ayda teslim oldu – çözümleme

Popüler tecim hesabı Profit Blue, düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda bir sonraki ana faiz seviyesi olarak 20.000$’ı hedefliyor.

#Bitcoin perspektif güncellemesi.
24k’da uyardığım çift tepe modeli fazlaca güzel oynuyor.
Burada hala fazlaca daha çok aşağı yönlü potansiyel var, hadi 20k seviyesinin bir sonraki adımda iyi mi bulunduğunu öğrenelim. pic.twitter.com/vyrV1rZCvO

— PROFIT BLUE (@profit8lue) 5 Ağustos 2022

Tüccar arkadaşı Daan, “$BTC, 22.6 bin doların altında biriken düşükleri ve durgun likiditeyi çıkardı,” diye devam etti.

“En yakın aşağı yönlü likidite şu anda 21 bin doların altındaki yüksek hacimli düğümde oturuyor. Sadece yukarı yönlü, bu seviyelerin 23,6 bin dolar ile 24,7 bin dolar içinde oturmasına fazlaca daha yakın. Bana pozitif yönde bir yön benzer biçimde görünüyor.”

$BTC & $ETH Vadeli işlemler bu hafta açıldığından beri.

Kripto bu hafta piyasaların geri kalanından düşük performans gösteriyor, bu kati. Şimdi aradaki farkı kapatmaya çalışıyorum. pic.twitter.com/6JzM7MSRFf

— Daan Crypto Trades (@DaanCrypto) 5 Ağustos 2022

Daan ek olarak kriptonun “bu hafta geri kalan piyasalardan daha düşük performans gösterdiğini” sadece bunun şimdiden değişmekte olabileceğini belirtti.

Burada anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve tecim hamlesi risk ihtiva eder, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir