ABD Enflasyonu% 8,5’e Soğudukça Bitcoin Rallileri

Mühim Çıkarımlar

Emek harcama İstatistikleri Bürosu, Tüketici Fiyat Endeksi’nin Temmuz ayında %8.5’e yükseldiğini deklare etti. %8.5’lik baskı, Haziran’a bakılırsa 60 baz puanlık bir düşüşe işaret ediyor ve ekonomistlerin %8.7’lik baskı beklentilerinin altında kalıyor. Rakamlar düştükçe hem Bitcoin hem de Ethereum toparlandı.

Bu makaleyi paylaş

Haziran ayında %9.1’lik dört senelik üstün dereceli baskının peşinden enflasyondaki düşüş, hisse senetleri ve kripto para birimleri şeklinde riskli varlıklar için iyiye işaret olabilir. Baskıya cevap olarak Bitcoin ve Ethereum sıçradı.

%8.5 TÜFE Baskısında Bitcoin Arttı

ABD enflasyonu esasen zirve yapmış olabilir.

ABD Emek harcama İstatistikleri Bürosu tarafınca bugün gösterilen son olarak Tüketici Fiyat Endeksi verilerine bakılırsa, enflasyon Temmuz ayında %8,5’e düşerek ekonomistlerin %8,7’lik baskı beklentilerinin altına düştü.

Rapor, benzin ve enerji fiyatlarının düştüğünü, besin ve barınaktaki artışları dengelediğini gösteriyor. Aylık bazda benzin ve enerji endeksleri sırasıyla %7,7 ve %4,6 düşerken, besin ve barınma endeksleri %1,1 ve %0,5 arttı. Sadece, değişken enerji ve besin fiyatlarını ortadan kaldıran çekirdek TÜFE, aynı dönemde %0,3 arttı.

Son olarak baskı, Haziran’ın kırk senelik %9.1’lik üstün dereceli baskısına karşı aylık 60 baz puanlık bir düşüşe işaret ediyor ve enflasyonun zirve yapmış olabileceğini ima ediyor. Federal Biriki, son aylarda %2’lik bir TÜFE’yi hedefleyerek art arda dört faiz artırımı ile artan fiyatların üstesinden gelmeyi taahhüt etti. Mevcut rakamlar hala Fed’in hedefinin oldukça uzağında olsa da, geçen ayki yavaşlama, piyasanın ABD merkez bankasından potansiyel bir para politikası değişikliğine ilişkin umutlarını daha da ileriye taşıyabilir.

Fed’in maksimum istihdam ve fiyat istikrarını sağlama mevzusundaki açık yetkisi göz önüne alındığında, bürodan geçen Cuma günkü ABD işsizlik oranını %3,5’in altına düşüren pozitif yönde istihdam raporu ve enflasyondaki düşüş, merkez bankasının potansiyel olarak daha azca agresif bir bütçeyi karşılayabileceğine işaret ediyor. sıkılaştırma politikası ilerlemekte ve “yumuşak bir iniş” sağlamakta.

Bu, Fed’in enflasyonu hedeflenen %2 oranına düşürmek ve derin bir ekonomik durgunluk yada depresyona niçin olmaktan kaçınmak için daha azca sert önlemler alabileceği anlamına geliyor. Piyasa ileriye dönük olma eğiliminde olduğundan, yakında riskten kapalıdan riske açık duruma geçerek Fed’den ihtimaller içinde bir güvercin U-dönüşünde fiyatlandırmaya başlayabilir. Bu şekilde bir senaryo, hisse senetleri ve kripto para birimleri şeklinde risk eğrisinin en aşağısındaki varlıklar için tarihsel olarak en iyi sonucu verdi.

Her şey düşünüldüğünde, uzun soluklu bir ayı piyasasının mühim riskleri devam ediyor. Avrupa enerji krizi sürüyor ve önümüzdeki kış süresince daha da kötüleşmesi umut ediliyor. Rusya’dan meydana gelen potansiyel gaz kesintileri, bazı Rus enerji bağımlı Avrupa ülkelerini derin ekonomik krizlere sokabilir ve vatandaşlarına hisse senetlerine yada kriptoya yatırım yapmak şeklinde isteğe bağlı harcamalar için oldukça azca para bırakabilir. Bu şekilde bir senaryo, artan enerji tutarları enflasyonu daha da kötüleştireceğinden, Avrupa Merkez Bankası’nı da zor durumda bırakacaktır. ECB yükselen fiyatlara faiz artırımı yaparak cevap verirse, bu Avrupa’yı resesyona sokabilir.

Bitcoin ve Ethereum, CPI verileri düştükten derhal sonrasında terfi etti. CoinGecko verilerine bakılırsa, Bitcoin 23.780 doları aştı ve Ethereum 1.780 dolara terfi etti ve küresel kripto para birimi piyasa kapitalizasyonunu ortalama 1.17 trilyon dolara çıkardı. Pazar, Kasım 2021’de 3 trilyon doları aştı, bu da zirvenin hala ortalama %61 peşinde olduğu anlamına geliyor.

Bu öykü gelişmektedir ve daha çok detay ortaya çıktıkça güncellenecektir.

Izahat: Yazma esnasında, bu yazının yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir