ABD Federal Biriki Kurulu, Ana Hesaplara Erişim Taleplerini İncelerken Kullanılan Nihai Yönergeleri Deklare etti – Finans Bitcoin Haberleri

ABD Federal Biriki Kurulu, Biriki Bankaları tarafınca “Federal Biriki hesaplarına ve ödeme hizmetlerine erişim taleplerini incelerken” kullanılacak olan nihai yönergeleri yayınladığını söylemiş oldu. Kurula gore, nihai yönergeler Federal Kayıt’ta yayınlanır yayınlanmaz yürürlüğe girecek.

Biriki Bankaları İçin Saydam ve Tutarlı Bir Faktörler Seti Oluşturmayı Amaçlayan Yeni Yönergeler

ABD Federal Biriki Kurulu geçtiğimiz günlerde “Biriki Bankalarının Federal Biriki hesaplarına erişim taleplerini gözden geçirirken kullanmaları için saydam, riske dayalı ve tutarlı bir takım unsur oluşturan nihai yönergeler” olarak adlandırdığı şeyi deklare etti.

Bankanın açıklamasına gore, son olarak yönergeler Mayıs 2021’de önerilenlerle ve bu yıl Mart ayında tavsiye edilen ek yönergelerle neredeyse aynı. Bu yeni yönergeler, Federal Kayıt’ta yayınlandıktan sonrasında yürürlüğe girecektir.

Fed’in 15 Ağustos 2022’de yayınladığı basın açıklaması, ana hesap kurallarının, federal hükümetin resmi gazetesi Federal Register’a kayıt olduklarında uygulanacağını açıklıyor.

Hareket, fintech ve kripto bankaları ile hususi amaçlı mevduat kurumlarının (SPDI’lar) önünü açabilir. Kraken Bank, Ekim 2020’de Federal Biriki Bankası’na ana hesap için başvurdu. Fed’in son açıklamasında, ABD Merkez Bankası başkan yardımcısı Lael Brainard’ın kılavuzlara niçin gerekseme duyulduğunu açıklamış olduğu aktarıldı.

Brainard, “Yeni yönergeler, güvenli, kapsayıcı ve yenilikçi bir ödeme sistemini desteklemek için Federal Biriki hesaplarına yönelik talepleri ve ödeme hizmetlerine erişimi değerlendirmek için tutarlı ve saydam bir süreç sağlıyor.” Dedi.

Hesaplara Erişim için Artan Talepler

Hesaplara – şu demek oluyor ki ana hesaplara – artan erişim talepleri, “yeni finansal ürünler” sunan yada yeni tüzüklere haiz olan kurumların sayısının artmasından meydana gelmektedir. ABD Federal Rezervi’ne gore, yeni yönergeler, federal mevduat sigortasına haiz kurumların “daha ​​akıcı bir araştırma düzeyine” doğal olarak tutulmasını koşul koşuyor.

Öte taraftan, yeni faaliyetlerde bulunduğuna hükmedilen yada “uygun bir denetleyici ve düzenleyici çerçeve” hemen hemen oluşturulmamış kurumlar için daha kapsamlı bir araştırma yapılması gerektiği açıklandı.

Haziran ayında, Custodia Bank (eski adıyla Avanti), firmanın ana hesap başvurusunun “yasadışı gecikmesi” sebebiyle Federal Biriki Yönetim Kurulu’na dava açtı. Kraken’e benzer şekilde, Custodia da Ekim 2020’de bir Fed ana hesabına başvurdu ve başvurudan bu yana 21 aydır bir yanıt bekliyor.

Bu hikayedeki etiketler

Avanti, Kripto Bankaları, Gizleme, Federal Kayıt, Federal Biriki Kurulu, Fintech, Kraken, kraken bankası, Lael Brainard, Ana Hesaplar, ödeme hizmetleri, ödeme sistemi, düzenleyici çerçeve, Biriki Bankası, ABD Federal Rezervi

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir