ABD Girişim Sermayesi Şirketi Nijeryalı Startup Teamapt’e Yeni Yatırım Lideri – Fintech Bitcoin Haberleri

ABD Birleşik Devletleri merkezli risk sermayesi (VC) şirketi QED Investors, kısa süre ilkin Nijeryalı fintech Teamapt için 50 milyon dolardan fazla para toplayan bir yatırım turuna öncülük etti. Yatırımın yanı sıra VC firmasının Afrika’daki yatırımlarına öncülük etmekle görevli mensubu işe alması, QED Investors’ın kıtaya yönelik yeni taahhüdüne işaret ediyor şeklinde görünüyor.

Teamapt’ın Ön Serisi C

Fintech odaklı risk sermayesi şirketi QED Investors, kısa süre ilkin ödemeler ve bankacılık platformları sağlama mevzusunda uzmanlaşmış bir girişim olan Nijeryalı bir şirket olan Teamapt’ta yatırımcı oldu. Techcrunch raporuna bakılırsa QED, Teamapt için 50 milyon dolardan fazla para toplamış olduğu bildirilen bir yatırım turuna öncülük etti.

QED Yatırımcılarının yanı sıra, Techcrunch raporunun C Serisi öncesi olarak adlandırdığı yatırım turundaki öteki katılımcılar Novastar Ventures, Lightrock ve BII idi. Üçü de Teamapt’in B Serisi turuna katıldıktan sonrasında fintech firmasında yatırımcı oldu.

Ayrıca, Teamapt’ten Tosin Eniolor’da bildirildiğine bakılırsa, piyasadaki gerilemenin şirketinin fon yaratma planlarını bozmuş olduğu iddialarına cevap olarak şunları söylemiş oldu:

Kaynak yaratma çabalarımıza daima fırsatçı yaklaşırız ve piyasa bağlamının, işletmenin nakit ihtiyaçlarının ve yatırımcı profilinin stratejik gelişme görüşlerimizle uyumlu olduğundan güvenli olmak isteriz. Kapsamlı davranışlarında ölçülü piyasa ortamı göz önüne alındığında, etken kaynak yaratma modunda değildik. Kârlı bir şirket olarak nakde ihtiyacımız yoktu, sadece yeni bir yüksek profilli yatırımcı ekleme fırsatını yakaladığımız için mutluyuz.

180’den fazla şirkete yatırım yapmış olduğu bildirilen QED Investors için, Afrika’daki yatırım, “küresel bir fintech uzmanı VC şirketi” olmak isteyen bir şirket için yapbozun son parçası.

ABD merkezli VC firmasının Afrika’ya olan bağlılığının altını çizmek için rapor, QED Investors’ın kıtadaki yatırımlarına öncülük etmesi için Gbenga Ajayi ve Chidinma Iwueke’yi esasen işe aldığını belirtiyor.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir