ABD Gömü Yaptırımları Ethereum Karıştırma Aracı Tornado Cash

Bu makaleyi paylaş

ABD yaptırım listesine Ethereum ekosisteminden yeni bir ekleme var: Tornado Cash.

Gömü Yaptırımları Kasırga Nakit

Gömü Bakanlığı Tornado Cash’i yasakladı.

Devlet kurumunun Yabancı Varlıklar Denetim Ofisi, popüler Ethereum karıştırma aracını Pazartesi günü onaylanmış listesine ekledi. Gömü’nin internet sayfasındaki bir gönderi, protokolün web sitesinin ve projeyle ilişkili akıllı sözleşmelerin bir listesinin artık önlendiğini doğruluyor. ABD, zincir üstünde bir DeFi protokolünü ilk kez onayladı.

Tornado Cash, Ethereum kullanıcılarının gizliliklerini korumak için işlemleri gizlemelerini elde eden popüler bir uygulamadır. Kullananların varlıklarını akıllı sözleşmelere yatırmalarına ve arkasından zincir içi etkinliklerini takip etmeyi zorlaştırmak için yeni bir adresten çekmelerine olanak tanır. Tornado Cash, birçok kullanıcı için Ethereum ekosisteminin bir direği haline geldi, sadece hem de bilgisayar korsanları arasındaki popülaritesi sebebiyle ün kazanmıştır. Ethereum’da bir DeFi hack’i meydana ulaştığında, hırsızlar izlerini kapatmak ve çalınan fonlardan kurtulmak için Tornado Cash kullanma eğilimindedir. Mart ayında Axie Infinity’nin Ronin köprüsüne meydana getirilen üstün dereceli 550 milyon dolarlık hücum da dahil olmak suretiyle, geçtiğimiz yıl protokol vasıtasıyla 1 milyar doların üstünde yasadışı fon akıtıldı.

Tornado Cash, OFAC tarafınca onaylanan adresleri engellemek için Chainalysis oracle’ı kullanmaya başladığını duyurduğu Nisan ayında toplulukta tartışmalara yol açtı. Tornado Cash, o sırada, ademi merkeziyetçilik derecesi hakkında soruları gündeme getirerek, “Finansal mahremiyeti korumak, özgürlüğümüzü korumak için fazlaca önemlidir, sadece uyumsuzluk pahasına olmamalıdır.” Dedi.

OFAC geçmişte kripto ile ilgili birkaç yaptırım yayınladı, sadece bu yalnız bir internet sayfası ön ucundan ziyade bir protokolü hedef almasıyla dikkat çekiyor.

Tornado Cash, gelişme hakkında hemen hemen kamuya izahat yapmadı. Crypto Brifing ekibe ulaştı sadece basın zamanında bir cevap alamadı.

Bu öykü gelişmektedir ve daha çok detay ortaya çıktıkça güncellenecektir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir