ABD, İkinci Çeyrek GSYİH’nın %0,9 Düşmesiyle Durgunluk Bölgesine Girdi

Bu makaleyi paylaş

ABD, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla büyümesinde art arda ikinci üç aylık düşüşünü bildirdi.

ABD GSYİH’si %0,9 Daraldı

ABD ekonomisi teknik bir resesyonda.

ABD Ekonomik Çözümleme Bürosu tarafınca gösterilen verilere gore, ülkedeki yıllıklandırılmış ikinci çeyrek ekonomik büyümesi %-0,9 ile ekonomistlerin %0,5’lik artış beklentilerinin altında kaldı. Netice, senenin ilk çeyreğinde Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın beklenmedik şekilde büyük bir %1,6 daralmasını takip ediyor.

Raporda, “Gerçek GSYİH’deki düşüş, ihracat ve kişisel tüketim harcamalarındaki (PCE) artışlarla kısmen dengelenen hususi envanter yatırımı, konut durağan(durgun) yatırımı, federal hükümet harcamaları, eyalet ve mahalli yönetim harcamaları ve konut dışı durağan(durgun) yatırımlardaki düşüşleri yansıttı.” okuman.

ABD ekonomisi şu anda teknik olarak bir resesyonda ve ABD haricinde çoğu zaman iki çeyrek ardışık ekonomik daralma olarak tanımlanıyor. ABD’nin oldukça çeşitli faktörlere dayalı olarak bir resesyona girip girmediğini belirleyen bilimsel niteliği olan bir kurum olan Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu, gelecek hafta verileri ve ekonominin durumunu değerlendirecek. ABD Gömü Bakanı Jenet Yellen de bugün bir konuşma düzenleyecek.

ABD’de kasvetli GSYİH sayıları, Federal Biriki’in Çarşamba günü faiz oranlarını 75 baz puan daha artırmasının peşinden geldi. Son artıştan sonrasında, ABD faiz oranları şimdi %2,25 ile %2,5 içinde ve Fed’in faizleri yıl sonuna kadar ortalama %3,4’e ve 2023’te %3,8’e daha da artırmayı organize ettiği iddia ediliyor. hedeflenen %2 hedefi, şu anki %9.1’lik dumanlı enflasyon oranının oldukça altında. Bununla beraber, merkez bankasının enflasyonu kırk senenin en yüksek seviyesinden aşağı indirme çabası, tüketici harcamalarına, istihdama ve sonunda ekonomik büyümeye bir maliyet getirebilir.

Piyasa katılımcıları, verilerin fiyatlandırıldığına inanıp inanmadıklarına bağlı olarak, son olarak ABD GSYİH rakamlarını yükseliş yada düşüş olarak yorumlayabilirler. Negatif gelişme, riske açık varlıklar için kesinlikle uygun bir ekonomik ortam olmasa da, Fed’in geçiş yapmasına niçin olabilir. Beklenenden daha erken bir zamanda daha çok gevşetici para politikasına geçildi. Piyasalar çoğu zaman ileriye dönük olduğundan, mevcut korkulu ekonomik koşullara karşın bu vakası aylar öncesinden fiyatlandırmaya başlayabilirler.

Izahat: Yazma esnasında, bu yazının yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir