ABD İş Raporundan Sonrasında Bitcoin ve Ethereum Atladı

Mühim Çıkarımlar

ABD işgücü piyasası, artan ekonomik endişelere karşın Ağustos ayında kuvvetli kaldı. Bitcoin ve Ethereum, raporun arkasından Cuma günü terfi etti. Gene de, her iki kripto para birimi de uzun vadeli bir bakış açısıyla düşüş eğiliminde.

Bu makaleyi paylaş

Bitcoin ve Ethereum, son olarak ABD işgücü raporunun arkasından yatırımcıların duyarlılığı arttıkça büyük bir fiyat hareketine yaklaşıyor şeklinde görünüyor.

Bitcoin ve Ethereum için Yap yada Kes

Bitcoin ve Ethereum, son olarak ABD Emek harcama Bakanlığı raporunun istihdamın Ağustos ayında sağlam kaldığını ortaya koymasının arkasından minik bir artış yaşadı.

ABD’de istihdam artışı Ağustos ayında yavaşladı, sadece ekonomik endişelere ve artan durgunluk korkularına karşın kuvvetli kaldı. Emek harcama Bakanlığı raporu, işverenlerin geçen ay 315.000 iş eklediğini ortaya koydu. ABD’de işsizlik oranı Temmuz’daki %3,5’ten beklentilerin birazcık üstünde %3,7’ye terfi etti.

Cuma günü açıklanan veriler yatırımcılar tarafınca memnuniyetle karşılanmış görünüyor. Bitcoin, ortalama %2’lik bir fiyat artışı kaydederken, Ethereum, basın zamanında %5’lik bir kazanç kaydederek öne çıktı. Son sıçramaya karşın, teknik faktörler hala yakın gelecekte daha dik bir düzeltmeye işaret ediyor.

Bitcoin, 26 Ağustos’ta bir ayı bayrağını kırmış şeklinde görünüyor. Bu teknik oluşum, satış baskısındaki bir artışın BTC’yi %44.6’lık bir düzeltmeye 11.850 dolara itebileceğini tahmin ediyor. Karamsar görünüme karşın, en iyi kripto para birimi, daha düşük bir seviyeye ulaşmadan ilkin minik bir toparlanmaya hazır görünüyor.

10 günlük hareketli ortalamanın 20.340 doların üstünde belirleyici bir günlük mum çubuğu, Bitcoin’e 22.000 dolardan 50 günlük hareketli averaja doğru yükselme gücü verebilir.

BTC/USD günlük grafik. (Kaynak: TradingView)

Ethereum ek olarak günlük grafiğinde düşüş eğilimi gösteren bir teknik formasyon geliştiriyor şeklinde görünüyor. ETH, baş-omuz modelinin sağ omzunu oluşturuyor olabilir. 50 günlük hareketli ortalamanın 1.650 dolardan reddedilmesi, yakın gelecekte daha dik bir düzeltme olasılığını artırabilir.

Bu gerçekleşirse ve Ethereum 1.430 dolar destek seviyesinin altına düşerse, 1.000 dolara %30’luk bir düzeltme kuvvetli bir olasılık haline gelir. ETH’nin yükselmesi için, bu düşüş tezini geçersiz kılmak için 50 günlük hareketli ortalamayı kesmesi gerekiyor. Bunu yapmak, 200 günlük hareketli averajına 2.100 dolarda bir artışa niçin olabilir.

ETH/USD günlük grafik. (Kaynak: TradingView)

Bitcoin ve Ethereum’un belirsizliği göz önüne alındığında, bir sonraki büyük fiyat hareketlerini zamanlamaya emek vermeden ilkin desteğin üstünde yada direncin altında kati bir kapanış beklemek zorunludur.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.

Daha mühim piyasa trendleri için YouTube kanalımıza abone olun ve önder bitcoin analistimiz Nathan Batchelor’dan haftalık güncellemeler alın.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir