ABD Milletvekili, Düzmece Kripto Uygulamalarına Karşı Önlemler Mevzusunda Apple ve Google’dan Yanıt İstiyor – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

ABD’li bir milletvekili, Apple CEO’su Tim Cook ve Google CEO’su Sundar Pichai’den Apple App Store ve Google Play Store’da görünen düzmece kripto para birimi uygulamalarına karşı aldıkları önlemler hakkında yanıtlar istedi. Senatör Sherrod Brown, “Milyonlarca Amerikalı, düzenlemeye doğal olarak olmayan dijital varlıklara yatırım yapmak için mobil uygulamaları kullanıyor” dedi. “Yüzlerce yatırımcıyı dolandıran düzmece kripto uygulamalarıyla ilgili raporlar ortaya çıktı.”

ABD Senatörü Apple ve Google’ın İcra Kurulu Başkanlarını Düzmece Kripto Uygulamaları Hakkında Soruyor

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi başkanı Senatör Sherrod Brown (D-OH), Apple CEO’su Tim Cook ile Alphabet ve Google’ın CEO’su Sundar Pichai’ye düzmece kripto para birimi uygulamalarına karşı aldıkları önlemler hakkında bir mektup gönderdi. onların platformları.

“Uygulama mağazalarının, dolandırıcılık amaçlı mobil uygulama etkinliklerini önlemek için uygun güvencelere haiz olmasının mecburi bulunduğunu” altını çizdi.

Senatör Brown’ın mektupları, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) yüzlerce yatırımcıyı 42 milyon dolardan fazla kayıpla dolandıran düzmece kripto para uygulamalarına karşı bir uyarısının peşinden geldi.

Milletvekili, Apple ve Google’ın üst düzey yöneticilerine, “Milyonlarca Amerikalı, kripto para birimleri de dahil olmak suretiyle düzenlenmemiş dijital varlıklara yatırım yapmak için mobil uygulamaları kullanıyor” dedi ve “Kripto mobil uygulamaları, Apple’ın App Store’u ve Google Play mağazası.

Ekledi:

Kripto uygulamaları yatırımcılara kripto para ticareti yapmak için kolay ve kullanışlı yollar sunarken, yüzlerce yatırımcıyı dolandıran düzmece kripto uygulamalarına dair raporlar ortaya çıktı.

Senatör Brown, Apple ve Google’a yazdığı mektubu beş sual sorarak ve yöneticilerden 10 Ağustos’a kadar cevap vermelerini talep ederek tamamlamış oldu.

Sorular, yöneticilerden uygulama mağazalarının uygulama araştırma sürecini, bir uygulamanın onaylanıp onaylanmayacağını belirlemek için kullanılan kriterleri, kripto uygulamalarının uygulama mağazası politikalarını aşmasını ve kimlik avı uygulamalarına dönüşmesini önlemek için attıkları adımları, tüm sistemleri ve tüm sistemleri açıklamalarını ister. İnsanların dolandırıcılık amaçlı uygulamaları bildirmesi için uygulanan süreçler ve uygulama mağazalarının, insanları kripto para birimi yatırım uygulamalarıyla ilişkili gerçek yada ihtimaller içinde dolandırıcılık faaliyetleri hakkında uyarmak için yapmış olduğu tüm eylemler.

Milletvekili, CEO’lara, soruların amacının “Şirketinizin uygulama mağazanızdaki dolandırıcılığı önlemek için almış olduğu önlemleri daha iyi idrak etmek” bulunduğunu söylemiş oldu.

Bu hikayedeki etiketler

elma kripto, elma kripto uygulamaları, google kripto, google kripto uygulamaları, Sherrod Brown, Sherrod Brown elma, Sherrod Brown kripto, Sherrod Brown kripto uygulamaları, Sherrod Brown kripto düzenlemesi, Sherrod Brown kripto para birimi, Sherrod Brown google

Senatör Sherrod Brown’ın Google ve Apple CEO’larını düzmece kripto uygulamaları hakkında sorgulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir