ABD Senatörleri, Ufak Kripto İşlemlerini Vergilerden Muaf tutmak için İki Taraflı Yasa Tasarısı Sunuyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Senato’da, 50 doların altındaki kişisel kripto işlemleri için vergi muafiyeti yaratarak ve ana para kazançları 50 dolardan azca olduğunda kripto para biriminin günlük satın alımlarda kullanımını basitleştirecek yeni bir iki partili yasa tasarısı sunuldu.

Yeni ‘Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası’

Senatörler Pat Toomey (R-PA) ve Kyrsten Cinema (D-AZ) tarafınca Salı günü Kurultay’de “Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası” olarak malum iki taraflı yeni bir yasa tasarısı sunuldu.

ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi tarafınca meydana getirilen duyuruya gore, tasarı “minik kişisel işlemler için vergi muafiyeti” yaratarak “dijital varlıkların günlük satın alımlarda kullanımını basitleştirmeyi” amaçlıyor.

Senatör Toomey, “Dijital para birimleri, Amerikalıların günlük hayatlarının bayağı bir parçası olma potansiyeline haiz olsa da, mevcut vergi kanunumuz bunun önünde duruyor” yorumunu yapmış oldu. Ekledi:

Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası, Amerikalıların bir fincan kahve satın almak şeklinde minik kişisel işlemleri vergilerden muaf tutarak kripto para birimlerini günlük ödeme yöntemi olarak daha kolay kullanmalarını sağlayacak.

Mevcut yasaya gore, herhangi bir miktardaki satın almalar için ödeme yapmak için kripto kullanıldığında, vergiye doğal olarak bir vaka meydana gelir. Bir şahıs, yalnızca bir kuruşun minik bir kısmı olsa bile, kripto kıymet olarak kıymet kazanırsa, işlemdeki İç Gelir Servisi’ne (IRS) ana para kazançları borçlu olacaktır.

Tasarının metninde, yeni mevzuat “bazı sanal para satışlarından yada takaslarından elde edilmiş kazançları brüt gelir de minimis kazançlarından hariç tutmak için 1986 İç Gelir Yasasını değiştirmeyi” hedefliyor.

Duyuru devam ediyor:

Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası, kişisel işlemlerde 50 doların altındaki kazançlar ve 50 doların altındaki kişisel işlemler için makul bir de minimis muafiyeti oluşturarak dijital varlıkların günlük işlemler için kullanımını basitleştirecektir.

Toomey ve Cinema’nın Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası da Temsilciler Meclisi’nde iki taraflı desteğe haizdir. Temsilciler Suzan DelBene (D-WA) ve David Schweikert (R-AZ) Şubat ayında mevzuatın önceki bir versiyonunu tanıttı. Bu yasa tasarısı, kazançlar 200 $ yada daha azca olduğunda kripto para birimiyle meydana getirilen kişisel işlemleri muaf tutmaya çalıştı.

Bu hikayedeki etiketler

kripto işlemleri vergisiz, Kyrsten Beyazperde, kyrsten beyaz perde kripto, pat toomey, pat toomey kripto, vergisiz, vergisiz kripto işlemleri, Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası, Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası bitcoin, Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası kripto, Sanal Para Birimi Vergisi Hakkaniyet Yasası kripto para birimi

Yeni Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası hakkında ne düşünüyorsunuz? Ufak kripto işlemlerinin vergiden muaf olması icap ettiğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir