ABD Senatörü Brown, düzmece kripto uygulamalarındaki yükselişin ortasında Apple ve Google’dan güvenlik açıklamaları istiyor

ABD’li Senatör Sherrod Brown (D-Ohio), 28 Temmuz’da Apple CEO’su Tim Cook ve Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai’ye, şirketlerin kullanıcıları dolandırıcı kripto para birimi uygulamalarından korumak için ne yaptıkları hakkında informasyon isteyen mektuplar gönderdi.

Hareket, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) 18 Temmuz’da ortalama 42,7 milyar dolarlık kayıplara yol açan düzmece kripto uygulamalarına karşı bir uyarı yayınlamasının peşinden geldi.

Brown, mektupta siber suçluların kripto şirketlerinin logolarını, isimlerini ve öteki bilgilerini kullanarak düzmece mobil uygulamalar oluşturduğunu ve yatırımcıları dolandırdığını yazdı. Brown, bundan dolayı, kripto şirketlerinin dolandırıcılığı önlemek için yatırımcıları dolandırıcılıklardaki artış mevzusunda uyarmak da dahil olmak suretiyle önlemler almalarının mühim bulunduğunu da sözlerine ekledi. Sadece Brown, uygulama mağazalarının düzmece uygulamaları önlemek için uygun güvencelere haiz olmasının da mühim bulunduğunu yazdı.

Her şey ayrıntılarda

Brown, her iki şirketten de 10 Ağustos’a kadar kendi uygulama mağazaları için kripto uygulamalarını onaylamaya yönelik araştırma süreçlerinin ayrıntılarını göndermelerini istedi.

Senatör ek olarak, şirketlerin uygulama mağazasında listeleme onayı vermek için kullandıkları kriterler ve listeleme başvurusunda bulunan uygulamaların “güvenilir ve güvenli” olmasını sağlamak için atılan adımlar hakkında detaylı informasyon istedi.

Senato Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı olan Brown, şirketlerin mağazalarındaki kripto uygulamalarının kimlik avı uygulamalarına dönüşmesini önlemek için atacakları adımları da sordu.

Ek olarak Brown, şirketlerden dolandırıcılığı önlemek için uygulama mağazalarındaki uygulamaları ne sıklıkta izledikleri ve dolandırıcı olduğu tespit edilen uygulamalara karşı atılan adımlar hakkında informasyon vermelerini istedi.

Mektupta ek olarak, Google ve Apple’dan, halkın hileli uygulamaları bildirmesi için sistemleri hakkında detaylı informasyon vermeleri isteniyor. Ek olarak Brown, şirketlerden kripto uygulaması sahtekarlıkları mevzusunda farkındalığı çoğaltmak için atılan adımları listelemelerini istiyor.

Son olarak Brown, şirketlerin Ocak 2020’den bu yana düzmece kripto uygulamalarının askıya alınması yada kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir eylemi koordine edip etmediğini yada öteki uygulama mağazalarıyla paylaşıp paylaşmadığını sordu.

Brown’ın 28 Temmuz’da kripto ve menkul kıymet piyasalarında artan dolandırıcılık ve spekülasyonun yatırımcıları iyi mi tehlike arzettiğine ilişkin bir oturuma başkanlık etmesi planlanıyor.

Mart ayında Brown, dijital varlıkların siber kabahat ve yasadışı finanstaki rolünü tartışmak için bir oturum düzenledi. Şubat ayında, stabilcoinlerin oluşturduğu riskleri incelemek için bir duruşmaya başkanlık etti.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir