ABD ve İngiltere Düzenleyicileri Daha Geniş Kripto Düzenlemesinde Ortak – Düzenleme Bitcoin Haberleri

ABD ve İngiltere’deki düzenleyiciler, daha geniş kripto düzenleme girişimlerini tartışmak için bir araya geldi. “Güvenli finansal yeniliği desteklemek ve bununla birlikte yargı alanlarındaki stablecoin’ler için düzenleyici neticeleri güçlendirmek için devamlı ortaklaşa iş” mevzusundaki taahhütlerini yinelediler.

ABD ve İngiltere Düzenleyicileri Kripto Düzenlemesi Üstünde İşbirliği Yapıyor

ABD Gömü Bakanlığı, geçen hafta İngiltere-ABD Mali Düzenleme Emek harcama Grubu hakkında ortak bir bildiri yayınladı.

Grup 21 Temmuz’da bir toplantı yapmış oldu. Katılımcılar içinde HM Hazinesi, İngiltere Bankası, Mali Davranış Otoritesi, ABD Gömü Bakanlığı, Federal Biriki Kurulu, Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu (CFTC), Federal Tecim Odası’ndan yetkililer ve üst düzey personel yer aldı. Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC).

açıklamada, finansal düzenleyici emek verme grubunun 2008 senesinde “finansal istikrarın daha da geliştirilmesi amacıyla ikili düzenleyici işbirliğini derinleştirmek; yatırımcı koruması; adil, tertipli ve verimli piyasalar; ve her iki yargı alanında da ana para oluşumu.”

Finansal yenilik mevzusunda düzenleyiciler, Haziran ayında ABD-İngiltere Finansal Yenilik Ortaklığı toplantısının neticelerini değerlendirdi. Gömü, “stablecoin’lerle ilgili olanlar da dahil olmak suretiyle kripto varlık düzenlemesi ve son piyasa gelişimleri ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) keşfi” hakkında görüş alışverişinde bulundular ve Gömü şunları detaylandırdı:

Tüm katılımcılar, güvenli finansal yeniliği desteklemek ve ek olarak yargı alanlarında stabilcoinler için düzenleyici neticeleri güçlendirmek için işbirliğini sürdürmeyi taahhüt etti.

Gömü, “Katılımcılar ek olarak daha geniş kripto varlık düzenleyici girişimleri hakkında daha çok münakaşa için gelecekteki fırsatları değerlendirdi” dedi.

Açıklamada, hem ABD’den hem de Birleşik Krallık’tan düzenleyiciler, “küresel finansal yenilik üstünde devam eden ortaklığın devam eden önemini kabul ettiler ve bu mevzularda oldukça taraflı tartışmaları sürdürmenin ve bunlara daha çok katılmanın önemini kabul ettiler.”

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi CEO’su Nikhil Rathi Temmuz ayında şunları söylemiş oldu: “ABD ve İngiltere, stabilcoinler ve merkez bankası dijital para birimlerinin keşfi dahil olmak suretiyle kripto varlık düzenlemesi ve piyasa gelişimleri üstündeki bağları derinleştirecek.”

İngiliz hükümeti, Mayıs ayında Kraliçe’nin Konuşmasında “kripto para birimlerinin güvenli bir halde benimsenmesi” de dahil olmak suretiyle yasama gündemini özetledi. Ek olarak, ülkeyi küresel bir kripto merkezi ve kripto için dinamik bir düzenleyici çerçeve oluşturmak, durağan(durgun) paraları düzenlemek ve takas edilemez bir token (NFT) oluşturmak için Royal Mint ile çalışmak da dahil olmak suretiyle “kripto için misafirperver bir yer” haline getirme planı var. . Geçen hafta, yasal bağımsız bir organ olan ülkenin Hukuk Komisyonu, dijital varlıklarla ilgili yasaları reforme etmek için tavsiyeler yayınladı.

Bu hikayedeki etiketler

Kripto düzenlemesi, USUK, İngiltere, ABD, ABD İngiltere, ABD İngiltere ortaklaşa iş, ABD İngiltere ortaklaşa iş, ABD İngiltere ortaklaşa iş, ABD İngiltere kripto para düzenlemesi, ABD İngiltere ortağı, ABD İngiltere ortaklığı, ABD İngiltere emek verme grubu

ABD ve İngiltere’deki düzenleyicilerin daha geniş kripto düzenleme girişimleri üstünde ortaklaşa iş yapması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir