ABD’li kurultay üyesi ve kripto şüphecisi, kripto yasağının niçin işe yaramadığını açıklıyor

Yakın tarihindeki bir röportajda, ABD kurultay üyesi ve malum bir kripto şüphecisi Brad Sherman, kripto para birimlerini yasaklamanın bu aşamada bir seçenek olmadığını iddia etti.

LA Times’a yapmış olduğu açıklamada, Northridge bölgesi Demokratı, kripto endüstrisinin seneler içinde oldukça kuvvetli hale geldiğini söylemiş oldu. Politikacılara meydana getirilen yüksek ana para bağışlarının ve kuvvetli kripto lobiciliğinin, genel bir yasak getirmelerini olanaksız kıldığını da sözlerine ekledi. Deklare etti:

“Başlangıçta mühim bulunduğunu fark etmediğimiz için yasaklamadık ve şimdi yasaklamadık zira arkasında oldukca fazla para ve güç var.

Demokratik temsilci, 2019’dan beri kripto yasağı talep eden tanınmış bir şüpheci. Ortalama üç yıl sonrasında, Sherman bir yasak mevzusundaki tavrını değiştirdi ve şimdi kripto pazarını düzenlemeyi korumak için çaba sarfediyor.

ABD’li kurultay üyesi, çoğu zaman saf dolandırıcılıkların kurbanı olan minik ve perakende yatırımcılar için bilhassa endişeli, sadece yargının yatırımcıları korumak için her türlü çabasının, mem coinler benzer biçimde kripto para birimlerine yatırım halletmeye devam edene kadar işe yaramayacağını kabul etti. Dedi ki:

“İnsanların üstüne bahse girmek istediği bir ülkede yatırımcıların korunmasına adanmış alt komiteyi yürütmek zor. [meme coins]”

Sherman, kriptonun Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yetkisi altına alınmasını savundu. Aynı komite, bu senenin başlarında büyük balık kripto borsalarının peşine düştüğünü bildirdi.

ABD’li milletvekilleri uzun süredir ABD’deki düzenleyici kurumlardan yeni ortaya çıkan kripto pazarını yasanın kapsamı altına almalarını talep ediyor. Bununla beraber, kripto piyasasının iyi mi düzenlenmesi gerektiği mevzusunda büyük bir düşünce farkı var.

Sherman da dahil olmak suretiyle milletvekillerinin mühim bir çoğunluğu, kripto savunucularının ademi merkeziyetçiliği ihlal edeceğine inanılmış olduğu katı düzenleyici politikalardan yana. Tornado Cash yasağı, Sherman’ın beğenileri tarafınca desteklenen bu şekilde bir örnekti. Öte taraftan Hester Peirce ve Cynthia Lummis benzer biçimde ABD’li milletvekilleri, uzun süredir kripto yanlısı düzenlemeler için şiddetle savaşım ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir