ABD’li Milletvekili, Kripto’nun Arkasında Yasaklamak İçin ‘Oldukca Fazla Para ve Güç’ Diyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

ABD Temsilcisi Brad Sherman, Kurultay’nin kriptoyu “arkasında oldukça fazla para ve güç olduğu” için yasaklamadığını söylemiş oldu. Detaylı bir şekilde şunları söylemiş oldu: “Lobicilik için para ve kampanya katkıları için para işe yarıyor, yoksa insanoğlu bunu yapmazdı ve bu yüzden kriptoyu yasaklamadık.”

Düzenleme Üstüne ABD Milletvekili ve Kurultay Niçin Kriptoyu Yasaklamıyor?

Kurultay üyesi Brad Sherman (D-CA), Pazar günü gösterilen Los Angeles Times ile yapmış olduğu röportajda kripto para birimi ve düzenlemesi ile alakalı görüşlerini paylaştı.

Yatırımcıların korunmasına ilişkin bir Meclis alt komitesine başkanlık eden Kaliforniyalı ABD’li milletvekili, kripto para birimini yasaklamak istiyor sadece Kurultay’nin bu şekilde bir tedbir alacağına inanmıyor. “Gideceğimizi sanmıyorum [ban crypto] yakında herhangi bir zamanda,” dedi haber çıkışına.

Sherman, “Lobicilik için para ve kampanya katkıları için para işe yarıyor, yoksa insanoğlu bunu yapmazdı ve bu yüzden kriptoyu yasaklamadık” diye deklare etti Sherman:

Başta mühim bulunduğunu fark etmediğimiz için yasaklamadık, şimdi de arkasında oldukça fazla para ve güç olduğundan yasaklamadık.

Kurultay üyesi yalnızca bireysel yatırımcıların dolandırıldığı mevzusunda endişeli değil, bununla birlikte kripto para birimini ABD’nin ulusal güvenliğine bir tehdit olarak görüyor.

Milletvekili, bilhassa Tornado Cash benzer biçimde kripto karıştırma hizmetleri mevzusunda endişeli. Ağustos ayında, ABD Gömü Bakanlığı Yabancı Varlık Denetim Ofisi (OFAC), karıştırıcının Lazarus Group olarak malum bilgisayar korsanlığı sendikası benzer biçimde Şimal Koreli bilgisayar korsanlarına yardım ettiğini iddia ederek Ethereum karıştırma uygulamasını yasakladı.

Sherman, yatırımcıların paralarını pervasızca harcamasını engellemek için yapabileceği oldukça azca şey bulunduğunu itiraf etti. “İnsanların üstüne bahse girmek istediği bir ülkede yatırımcıların korunmasına adanmış alt komiteyi yürütmek zor. [meme coins]”ABD’li milletvekili şu görüşü ileri sürdü:

Kripto para, batmadan ilkin başka birine satabilme umuduyla yatırım yaptığınız bir mem. Ponzi şemasının güzel yanı bu.

Sherman, yasağın olmadığı kripto düzenlemesini münakaşaya başladı. Bir hisse senedi yada menkul kıymet için liken kriptosu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), düzenleyicinin büyüklüğü, uzmanlığı ve agresif uygulama eylemlerini gerekçe göstererek kripto sektörünü denetlemesi gerektiğine inanıyor.

Bununla beraber, Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonunu (CFTC) kripto endüstrisinin ana düzenleyicisi yapmak için bu yıl Kongrede üç yasa tasarısı sunuldu.

Temmuz ayında Sherman, SEC’i XRP ticareti meydana getiren büyük kripto borsalarının peşine düşmeye çağırdı. Menkul kıymetler gözlemcisi Ocak ayında 97 kripto ile ilgili yaptırım eylemi gerçekleştirdiğini söylemiş oldu. Mayıs ayında düzenleyici, kripto uygulama biriminin boyutunu neredeyse iki katına çıkardığını söylemiş oldu.

Bu hikayedeki etiketler

Brad Sherman, Brad Sherman kriptoyu yasaklıyor, Brad Sherman kripto para birimini yasaklıyor, Brad Sherman bitcoin, Brad Sherman kripto, Brad Sherman kripto para faturaları, Brad Sherman kripto düzenlemesi, Brad Sherman kripto para, Outlaw kripto, ABD kurultay üyesi, ABD milletvekili, ABD temsilcisi

ABD Temsilcisi Brad Sherman’ın yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir