ABD’li milletvekilleri, kripto şirketlerinin çeşitlilik ve katılım hakkında data vermesini istiyor

ABD Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nden beş milletvekilinden oluşan bir grup, kripto para birimleri ve Web3 ile ilgili 20 büyük işin çeşitlilik ve içerme uygulamaları hakkında veri talep etti.

Perşembe günkü bir bildiride, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Maxine Waters ve Temsilciler Joyce Beatty, Al Green, Bill Foster ve Stephen Lynch, ABD merkezli kripto şirketlerinin “sektörün iyi mi ve daha adil bir halde çalışıp çalışmadığı” hakkında data vermesini isteyen bir mektup yazdı. hepimiz için çevre.” Milletvekilleri, Aave, Binance.US, Coinbase, Crypto.com, FTX, Kraken, Paxos, Ripple ve Tether’in yanı sıra risk sermayesi şirketleri Andreessen Horowitz, Haun Ventures ve Sequoia Capital benzer biçimde 20 şirkete mektup gönderdi.

Milletvekilleri, “ABD’nın en büyük dijital varlık şirketleri ve bu şirketlere mühim yatırımları olan yatırım şirketleri arasındaki çeşitliliği etkin bir halde değerlendirmek için halka açık veri eksikliği var” dedi. Şeffaflığın, ırk ve cinsiyet eşitliğini sağlamada tehlikeli sonuç bir ilk adım olduğuna inanıyoruz” dedi.

#RELEASE: Başkan @RepMaxineWaters, Temsilciler @RepBeatty, @RepAlGreen, @RepBillFoster ve @RepStephenLynch #DiversityandInclusion Data Talep Eden Digital Assets Industry’ye Mektup Gönderin | https://t.co/jJCkRqofSE pic.twitter.com/XzPJBhCNuf

— ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi (@FSCDems) 5 Ağustos 2022

Örnek bir mektuba nazaran, Meclis temsilcileri, Ocak 2021’den itibaren 20 firmadan çeşitlilik ve dahil etme verileri ve politikaları talep etti. Soruşturma, 2020 ve 2021’de Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’nin şu sonuca vardığı sonucuna varan soruşturmalara cevap olarak yapılmış benzer biçimde görünüyordu. büyük bankalarda ve yatırım firmalarında çeşitliliği ve kapsayıcılığı çoğaltmak için daha yapılacak oldukça iş var”. Milletvekilleri, şirketlerden 2 Eylül’e kadar cevap vermelerini istedi.

İlgili: ABD’li milletvekilleri EPA, DOE kripto madenciliği emisyonlarının izlenmesi, enerji tüketimi hakkında sorular soruyor

Öteki gruplardan elde edilmiş veriler, ABD’li milletvekillerinin vardığı neticeleri destekliyor gibiydi. Digitalundivided’ın 2020 raporu, Siyah hanım ve Latin girişimcilerin risk sermayesi yatırımlarının %1’inden daha azını aldığını gösterdi ve Crunchbase, fintech’teki hanım şirket kurucularının %0,9’unun risk sermayesi fonlarını artırdığını bildirdi.

Metaverse platformu Highstreet’in kurucu ortağı Jenny Guo, “Varsayılan olarak Web3, erkekler tarafınca oldukça fazla domine ediliyor ve şu anda oldukça sayıda hanım odaklı markanın bu alana girdiğini görmüyoruz” dedi. “Sadece, teknoloji sanayisine benzer şekilde, giderek daha çok hanım yaratıcı, sektöre zaman içinde katılacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir