Acala Topluluğu, Exploit’ten Kurtulmak için Devasa Token Yakmayı Tartışıyor

Mühim Çıkarımlar

Acala topluluğu, USD’nin dolar ile paritesini tekrardan kazanmasına destek olmak için bir madeni para yakmayı önerdi. Bir referandum oylamasından sonrasında, proje Honzon protokolüne göndererek 1,3 milyar ABD Doları yakabilir. Proje, dün bir saldırganın bir güvenlik açığı yöntemiyle aynı oranda USD basması sebebiyle istismar edildi.

Bu makaleyi paylaş

Acala topluluğu, bu hafta sonu gerçekleşen saldırının arkasından stablecoin’inin dolar paritesini geri kazanmasına destek olmak için token yakmayı önerdi.

Acala Coin Burn Yürütebilir

Acala, bir USD’nin kıymetini 1 dolara geri yüklemek için bir madeni para yakma işlemi gerçekleştirebilir.

15 Ağustos’ta gösterilen bir teklifte, topluluk üyesi Dotverse, aUSD stablecoin’in madeni para arzının bir kısmını yakıp yakmamaya karar vermek için bir referandum önerdi.

Referandum başarıya ulaşmış olursa, bu fonları Honzon protokolüne iade ederek hatalı bir halde basılan 1,3 milyar aUSD’yi “etkili bir halde yakacak”. Aynı şekilde hala iBTC/aUSD ödül havuzunda bulunan 4,2 milyon aUSD’yi de yakacaktır. Bu fiil “hata nane sorununu çözmeye, geri yüklemeye destek sağlar” [the] aUSD sabitleyin ve Acala operasyonlarına devam edin” diyor teklif.

Madeni para yakma, topluluktan geçici destek aldı. Sadece, bazı kullanıcılar karar vermeden ilkin daha çok informasyon almak istediklerini dile getirdi. Projeye dahil olan bir şahıs, Bette7, “daha ​​fazla iz[s] kurtarma kararlarına destek olmak için daha çok fon üstünde devam ediyor”.

Acala dün, 14 Ağustos’ta, bir saldırganın 1,3 milyar ABD Doları (1.3 milyar ABD Doları) basmasına müsaade eden bir güvenlik açığı vesilesiyle istismar edildi. Saldırgan, projenin mahalli ACA belirteci de dahil olmak suretiyle çeşitli kripto para birimleri için bu belirteçleri değiştirdi.

Bu vakalar, Acala’nın aUSD stablecoin’inin değerinin sıfıra düşmesine niçin oldu. Ek olarak, Acala ağı şu anda donmuş durumda.

Acala, Polakdot ve ilgili blok zincirleri için fiili stabilcoin olarak işlev gören bir USD ile Polkadot için bir DeFi merkezi olarak hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bundan dolayı, faaliyete devam etmek için projenin stabilcoini canlandırması gerekiyor.

Acala, bu yıl büyük bir depegging krizi yaşayan ilk stablecoin değil. TerraUSD stablecoin’inin Mayıs ayında hızla devalüe edildiğini gören Terra, benzer şekilde cevap olarak bir madeni para yakma önerdi. Sadece bu çözüm ve ötekiler başarısız oldu ve varlık sonunda çöktü.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir