Ağ Birleştirme Etkinliğine Yaklaşırken Ethereum 2.000 Doları Topladı

CoinMarketCap verilerine bakılırsa, Ethereum (ETH) boğa koşusuna devam etti ve Cuma gecesi geç saatlerde Mayıs ayından bu yana ilk kez 2.000 $ seviyesini geri aldı.

Piyasa değerine bakılırsa 2 numaralı kripto para birimi, yazı yazılırken son 24 saatte %7 ve geçen hafta %17 artarak 2.014 dolara kadar çıktı. Son bir ayda neredeyse ikiye katlandı.

Coinglass verilerine bakılırsa, son 24 saat içinde 152 milyon dolardan fazla Ethereum kısa bahisi tasfiye edildi. Beaconscan’dan alınan verilere bakılırsa, metrik için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan Ethereum 2.0’a 13,2 milyon ETH stake edildi.

ETH’yi ne pompalıyor?

Her şey birleşmeyle ilgili.

Bu haftanın başlarında Goerli kontrol ağı, 15 yada 16 Eylül’de beklenen ana ağ birleşmesinden ilkin (Sepolia ve Ropsten’de başarıya ulaşmış kontrol ağı birleştikten sonrasında) son kostümlü prova olan Proof-of-Stake madencilik mekanizmasına geçişini tamamladı.

Kontrol ağları, geliştiricilerin piyasaya sürülmeden ilkin tecrübe etme yapmalarına olanak tanıyan Ethereum’un gelişimsel bir sürümüdür.

Ethereum ana ağının enerji yoğun bir emek harcama kanıtı (PoW) mekanizmasından bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasına geçişi, genel ağ verimliliğini artırmalı ve enerji tüketimini %99’a kadar azaltmalıdır.

Yükseltmenin bununla birlikte Ethereum’un oldukça yüksek işlem maliyetlerini düşürmesi umut ediliyor, sadece birleşme sonrası Ethereum’un ağın bazı çekirdek geliştiricilerinin vaat etmiş olduğu kadar pastoral görüneceğinden kuşku duyanlar var.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir