Ağustos ayına kadar Polkadot, Kusama’da Lido’dan gün batımına kadar

Likit staking protokolü Lido (LDO), bir Ağustos’ta Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) için staking hizmetleri sağlamayı durduracağını söylemiş oldu.

Lido geliştiricisi MixBytes’in bir blog gönderisine nazaran, karar “piyasa koşulları, protokol büyümesi, sınırı olan kapasite ve öncelik uyumu dahil olmak suretiyle çeşitli zorluklar sebebiyle” verildi.

Geliştiriciler, Ethereum staking hizmetlerini Polkadot ve Kusama ile dengelemenin zor bulunduğunu daha da netleştirdiler. Sık sık “öncelikler dengesinin ilkin Ethereum’a yöneldiğini” belirtti. [before other networks]”

“Sıkıntılı makro ekonomik faktörler ve buna bağlı olarak Polkadot’un DeFi ekosistemindeki likidite eksikliği, likit staking’in kıymet teklifini baltaladı.”

Ayrıca Lido, Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) benzer biçimde ağlar için staking hizmetleri sunmaya devam ediyor.

Lido, Polkadot, Kusama için yeni staking depozitolarını kabul etmiyor

Staking protokolü, 15 Mart’ta Polkadot ve Kusama için yeni staking depozitolarını kabul etmeyi bıraktığını söylemiş oldu.

“Mevcut stDOT ve stKSM sahipleri ödül almaya devam ediyor ve stKSM/DOT bağını çözerek xcKSM/DOT’u direkt Lido kullanıcı arayüzünden talep edebiliyor ve tokenlerini paketliyor yada açıyor.”

Sadece, ihraç ve itfalar 15 Haziran’da durdurulacak ve tüm varlıklar, süre çizelgesine nazaran 22 Haziran’da otomatikman geri alınacak.

Ayrıca Mixbytes, yeni oluşturulmuş bir DAO tarafınca çalıştırılmak suretiyle yeni bir DotSama LST protokolü öneren topluluktan büyük ilgi gördüğünü kaydetti. Firmaya nazaran, hususi bir DotSama mahalli likit staking çözümünü teknik olarak destekleme olasılığını değerlendiriyor.

Lido’nun internet sayfasına nazaran, platformunda 20,6 milyon dolarlık piyasa değeriyle 3,5 milyondan fazla stake edilmiş DOT bulunurken, 1,5 milyon dolarlık piyasa değeriyle 43.201 KSM tokeni stake edildi.

Ağustos ayına kadar Polkadot, Kusama’da Lido’dan gün batımına kadar olan takip ilk olarak CryptoSlate’te göründü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir