Alacaklılar, 22.5 milyon dolarlık geri ödeme isteyen Celsius’a yeni dava açtı

Yeni bir alacaklılar grubu, Celsius Network’e, firmanın gizleme hesabında tutulan ortalama 22,5 milyon doların geri ödenmesi için dava açtı.

31 Ağustos’ta, Togut, Segal & Segal LLP tarafınca temsil edilen 64 kişiden oluşan geçici bir grup, Celsius’a karşı New York İflas mahkemesinde dava açtı. Grup, mahkemeden Celsius’a borçlu olunan 22,5 milyon dolarlık toplu borcun geri ödenmesine izin vermesini istiyor.

Alacaklılar iddialarını, fonlarının Kazan programında değil, Celsius’un gizleme hesabında tutulduğu gerçeğine dayandırıyorlar. Netice olarak, Celsius, tekrardan yapılandırma sürecinin sonucundan bağımsız olarak fonları iade etmekle yükümlüdür.

Alacaklılar, hizmet şartlarının Celsius’un gizleme varlıklarının mülkiyetine haiz olmadığını ve bundan dolayı alacaklıların varlıklarını “aktaramaz, satamaz yada ödünç veremez” bulunduğunu iddia ettiğini yinelediler.

“Borçluların, Kullanım koşullarına uygun olarak Gizleme varlıklarının geri çekilmesine izin vermeleri istenmelidir.”

Dosyalama durumları.

Mağdur alacaklılarla Celsius’un hikayesi

13 Temmuz’da batkı başvurusunda bulunmasından bu yana, Celsius, mağdur alacaklıların anlatılmamış yasal yüzleşmeleriyle karşı karşıya kaldı.

Ağustos ayının başlarında, Celsius’un gizleme hesabında 180 milyon doları kilitli olan 400 satın alan, bir İstenmeyen Alacaklılar Komitesi (UCC) kurdu. Komite, tekrardan yapılanma sürecine yakından dahil olmuştur.

Komite, Celsius’un CEO’su Alex Mashinsk’i batkı ilanından ilkin halkı şiddetle yanıltmaya çağırdı. Mashinsky’nin alacaklılara fonlarının güvende olduğuna dair söz verdiği, sadece geri çekilmeleri gerektiğinde onları mahsur bıraktığı söylendi.

Celsius ve Komite arasındaki son istişare, müşterilerin geri ödemelerini yakında alabileceklerini gösterdi. Celsius, birden fazla finansman teklifini değerlendirdiğini ve uygun seçenekler mevzusunda Komite’ye danışacağını savundu.

Beklendiği şeklinde, Celsius 1 Eylül 2022’de yapılması planlanan duruşmada alacaklılara geri ödeme planları hakkında daha somut kanıtlar sunacak.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir