Alfabe, Microsoft ve Şimdi Meta Yayını Hayal Kırıklığına Uğrayan Üç Aylık Kazanç – Haberler Bitcoin Haberleri

Meta, firmanın ikinci çeyrek kazanç çağrısının peşinden, hayal kırıklığı yaratan üç aylık mali tabloları yayınlamak için Alphabet ve Microsoft’a katıldı. Mega-kap hisse senetleri için bir hayal kırıklığı haftasında, üçlü, Meta’nın şimdiye kadar kaydedilen ilk üç aylık satış düşüşünü görmesiyle beraber gelir ve kazanç beklentilerini kaçırdı.

Ekonomik Yavaşlama

Mevcut küresel ekonomik yavaşlama sebebiyle piyasalar, Nasdaq’ın %40’ını ve S&P 500’ün %30’unu oluşturan mega-kap hisse senetlerinin kazançlarının kan gölüne dönebileceğini tahmin ediyordu.

Bununla beraber, kazançlar hayal kırıklığına uğramasına ve yönetim kurulu genelinde beklenenden daha fena gelmesine karşın, bazı analistler durumun daha vahim olabileceğini öne sürüyorlar.

Internasyonal Para Fonu (IMF) geçtiğimiz günlerde, Nisan başındaki %3,6 olan 2022 küresel GSYİH tahminini, senenin geri kalanı için %3,2 gelişme beklentisine revize ettiğini deklare etti.

Bu, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden üçü tarafınca gösterilen kazanç raporuna yansımış benzer biçimde görünüyor.

Alfabe

Google’ın ana şirketi Alphabet, beklentilerin altında kalan rakamlarla bu hafta kazanç açıklayan ilk şirketlerden biri oldu.

Şirket, ikinci çeyrek gelirinin %13 artarak 69.7 milyar dolara yükseldiğini ve bu da beklenen 70,8 milyar dolardan düşük bulunduğunu bildirdi.

İkinci çeyrek kazançları, hisse başına 1.21 $ seviyesinde geldi ve bu, çeyrek için hisse başına 1.27 $’ lık düşünce birliğinin altında kaldı.

Microsoft

Microsoft ek olarak ikinci çeyrek için hem kazanç hem de gelir rakamlarının hayal kırıklığı yaratmasıyla beklentilerin peşinde kaldı.

Bill Gates tarafınca kurulan şirket, hisse başına 2,29 dolarlık genel beklentilere rağmen, kazancın hisse başına 2,23 dolardan geldiğini bildirdi.

Çeyreklik gelir 51.87 milyar dolar olarak rapor edildi ve bu, 52.44 milyar dolarlık analistin tahmininden daha azdı.

Meta

Son olarak, daha ilkin Feysbuk olan Meta, senenin ikinci çeyreği için hayal kırıklığı yaratan finansal sonuçlar da bildirdi.

Nisan-Haziran döneminde toplam gelirin 28.82 milyar dolar bulunduğunu doğruladılar ve bu beklenen 28.94 milyar dolardan marjinal olarak düşüktü.

EPS, hisse başına kazanç, Feysbuk’taki günlük etken kullananların 1,97 milyara yükselmesine karşın, hisse başına 2,56 $’lık beklentilere karşı 2,46 $ olarak bildirildi.

Kazanç çağrısının peşinden CEO Mark Zuckerburg, “Dijital reklamcılık sektörü üstünde geniş tesiri olacak bir ekonomik gerilemeye girmiş görünüyoruz” dedi.

Bu hikayedeki etiketler

kazançlar, Feysbuk, Mark Zuckerburg, Meta, Microsoft, 2. Çeyrek, Üç aylık kazançlar, Üç aylık gelir, gelir, satışlar, hisseler, Borsa, hisse senetleri, teknoloji firmaları

Amazon ve Apple, bugün hemen sonra kazançlarını açıklayacak sonraki iki mega-kap hisse senedi, bu eğilimin devam etmesini bekliyor musunuz?

Eliman Dambıl

Kripto, Hisse Senedi ve FX’te aracı kurum direktörü, perakende tecim eğitimcisi ve piyasa yorumcusu olarak çalışan Eliman, piyasa analizine eklektik bir perspektif getiriyor.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Ascannio/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir