Algorand CEO’su ‘Öteki İlgi Alanları’ Ardında Kaldı

Algorand CEO’su Steven Kokinos, “öteki çıkarları” sürdürmek için çekilme etti, sadece 2023’ün ortalarına kadar kıdemli danışman olarak devam etmeyi planlıyor.

Kokinos, Algorand’ı şirketten ayrılıyor, sadece Algorand’ı blok zincirinden değil. Çarşamba sabahı erken saatlerde Kokinos, “Algorand ekosisteminde benimsenmeyi ölçeklendirmeye destek olacak mühim projelere odaklanmaya” devam edeceğini belirten bir bildiri paylaştı.

Kokinos, hangi projelerin bulunduğunu belirtmedi ve Decrypt’in yorum talebine hemen hemen cevap vermedi.

Bugün #algofam ile @Algorand’ın CEO’su olarak mevcut rolümden çıkarak @Algorand ekosistemindeki ölçek benimsemeye destek olacak mühim projelere geçmekte olduğumu paylaşmak isterim. (bir 🧵).

— Steven Kokinos (@stevekokinos) 27 Temmuz 2022

Algorand COO’su Sean Ford, geçici CEO olarak atandı.

Ford, Twitter’da “Adım atmaktan onur duydum” diye yazdı.

2017 senesinde MIT profesörü Silvio Micali tarafınca yaratılan Algorand, hiçbir blockchain’in aynı anda ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik sağlayamayacağı fikri olan “blockchain üçlemesini” çözmeyi amaçlıyor.

Algorand taraftarları, blok zincirinin bu problemi çözdüğünü iddia ediyor. Algorand’ın iki “katmanı” vardır ve ALGO token sahiplerinin blok üretimine katılmak için ödüller kazanabileceği, hisse kanıtı konsensüs mekanizması üstünde çalışır.

Akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar (dapps) için tasarlanmış bir blok zinciri olarak Algorand, bazı kabul görmüş oldu. LimeWire ve Napster bunu blok zinciri projeleri için kullanıyor ve FIFA, Algorand’ı resmi kripto sponsoru yapmış oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir