Alman Kripto Bankası Nuri İflas Dosyasında ‘Tüm Fonlar Güvende’ Diyor

Kripto odaklı bir dijital bankacılık platformu olan Nuri, Salı günü Berlin mahkemesinde batkı başvurusunda bulunduğunu duyurdu ve hareketin “tüm müşterilerimiz için en güvenli yolu sağlamak için lüzumlu” bulunduğunu söylemiş oldu.

İflas işlemlerine karşın Nuri, müşterilerin euro hesaplarına ve kripto cüzdanlarına “garantili erişime” haiz olacaklarını söylemiş oldu.

“Solarisbank AG ile ortaklığımız yardımıyla Nuri hesaplarınızdaki tüm fonlar güvende. Şirketten meydana getirilen açıklamada, geçici batkı işlemleri mevduatlarınızı, kripto para fonlarınızı ve Nuri Pot yatırımlarınızı etkilemez” denildi.

Nuri 9 Ağustos 2022 Salı günü batkı başvurusunda bulunmuş oldu. Bu, hizmetlerimizi, satın alan fonlarımızı yada yatırımlarımızı etkilemez. Bu durumun tam bir açıklamasını Nuri Blog’da bulabilirsiniz: https://t.co/UgAyckWE7J

— Nuri (@NuriBanking) 9 Ağustos 2022

Eskiden Bitwala olarak malum şirket, 2015’ten beri etkinlik gösteriyor ve kullanıcılara Bitcoin ve Ethereum cüzdanlarıyla beraber düzgüsel bir banka hesabının rahatlığını sunuyor.

Girişim ek olarak, tekrarlayan Bitcoin alımları kanalıyla tutum planları ve kısa süre ilkin piyasaya sürülen değişik borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) ve öteki yatırım ürünleri koleksiyonu olan Nuri Pots’u da sunuyor.

Geçen yıl Nuri, B Serisi finansman turunu 24 milyon Euro’ya (24.6 milyon $) genişletti. O zamanlar, girişim 32 ülkede 250.000’den fazla müşterisi bulunduğunu bildirdi.

İflas başvurusunda bulunma kararının arkasındaki sebepleri açıklayan Nuri, girişimin 2022’de COVID-19 salgını ve Rus işgali şeklinde “mühim makroekonomik rüzgarlar” sebebiyle iş likiditesinde “kalıcı bir baskı” ile karşı karşıya bulunduğunu söylemiş oldu. Ukrayna’nın yanı sıra “kamu ve hususi ana para piyasalarının soğuması”.

“Ek olarak, bu senenin başlarında kripto para piyasalarındaki büyük kripto para satışları, Luna/Terra protokolünün çöküşü, Celsius ve öteki büyük Crypto fonlarının iflası dahil olmak suretiyle çeşitli negatif gelişmeler, bir kripto ayı piyasasına yol açtı” dedi. söz mevzusu.

Bilhassa, batkı başvurusu, Nuri’nin CEO’su Kristina Walcker-Mayer’in firmanın işgücünün %20’sini özgür bıraktığını açıklamasından yalnız iki ay sonrasında geldi. pazarlar.”

Nuri, ‘tüm fonların güvende bulunduğunu’ bildirdi

İflas başvurusuyla ilgili bir SSS sayfasında Nuri, sonraki adımları batkı yöneticisiyle beraber kararlaştıracağını ve “tüm fonların güvende bulunduğunu” altını çizdi.

Şirkete nazaran, kripto cüzdanlarındaki ve kasalarındaki varlıklar mevcut durumda ve herhangi bir zamanda geri çekilebilir yada takas edilebilir, “kullananların kasalarındaki madeni paralara ve/yada hususi anahtarlara erişimi yoktur”.

Nuri ek olarak, gizleme cüzdanlarının Solaris Digital Assets GmbH (SDA) tarafınca işletildiğini, kısaca müşterilerin fiat ve kripto fonlarını işlemediğini altını çizdi.

Nuri’nin mobil uygulaması da mevcut durumda ve “her zamanki şeklinde” korunarak, kullananların uygulama üstünden banka hesaplarına erişmelerine olanak tanıyor. SEPA bölgesindeki banka havalelerinde de şu ana kadar hiçbir şey değişmedi ve müşteriler Nuri banka kartlarını kullanmaya devam edebilecekler. şirket SSS sayfasında.

Bununla beraber, Nuri kullanıcıları, şu anda batkı etmiş kripto kredi platformu Celsius ile ortaklaşa başlatıldıkları için Bitcoin faiz hesaplarından hala para çekemiyorlar.

Nuri, “Santigrat para çekme dondurması değişmeden kalıyor ve geri çekme işlevi dönem dışı kalıyor” dedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir