Altın ve Gümüş Tutarları ABD İş Raporunun Peşinden Düşüyor — Analist Verilerin ‘Piyasanın Dipinin Yerinde Bulunduğunu’ Önerdiğini Söylüyor – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Haberleri

7 Ekim 2022 Cuma günü, kıymetli metaller altın ve gümüş, son ABD Eylül ayı istihdam raporunun arkasından ABD doları değerinde düştü. Ons başına altının USD kıymeti 1.700$ aralığının altına düşmeye oldukça yakınken, gümüş fiyatı 20$ eşiğine yaklaşıyor.

Kıymetli Madenler Fiyat Modelleri Cuma Gününün Hisse Senedi Piyasası Rotasını ve Kripto Katliamını Takip Ediyor

Hafta sonundan derhal ilkin Wall Street’in ana endeksleri, Eylül ayı ABD istihdam raporunun yatırımcıları Federal Biriki’in agresif oran artışlarına devam edeceğine inandırması sebebiyle düştü. Bitcoin (BTC) fiyatı ABD doları karşısında %3.4 düştü ve ethereum (ETH) son 24 saat içinde %3.2 düştü. Tüm kripto ekonomisi Cuma günü 979 milyar dolar civarında seyrediyor ve 14:30’da (ET) %2,4 düştü. Kripto ekonomisine ek olarak, altın, gümüş, platin ve paladyum benzer biçimde dört ana kıymetli metalin tümü %0,64 ile %3,32 içinde düştü.

7 Ekim 2022’de saat 14:30’da (ET) New York spot fiyatı vesilesiyle Kitco’nun kıymetli metaller fiyat toplayıcısından ekran görüntüsü.

Kitco’nun kıymetli metaller kıdemli piyasa analisti ve köşe yazarı Jim Wyckoff Cuma öğleden sonrasında ABD istihdam raporundan gelen verilerin “emsalsiz haftanın en mühim ABD veri noktası” bulunduğunu deklare etti. Wyckoff, resmi verilerin 263.000 iş bulunduğunu ve “beklenen 275.000 artışın derhal altında” bulunduğunu belirtti. Wyckoff, haberin ABD merkez bankasının agresif duruşunu kuvvetli tutmasına yol açabileceğini düşünüyor.

“Ağustos raporu, ziraat dışı işlerin 315.000 artış gösterdiğini gösterdi. ABD işsizlik oranı Eylül ayında beklenenden daha düşük olan %3,5’e düştü,” diye yazdı Wyckoff Cuma günü. “Ağustos işsizlik oranı %3,7 idi. Averaj saatlik kazançlar hem de geçen yıla gore %4,98 arttı. Piyasa, istihdam raporunun Federal Biriki’i agresif bir halde sıkı para politikasından caydırmak için hiçbir şey yapmadığını düşünüyor, ”diye ekledi kıdemli piyasa analisti.

7 Ekim 2022 tarihindeki altın/USD grafiği.

Hisse senedi ve kripto para piyasalarına benzer şekilde, altın piyasaları da son olarak ABD veri noktasının baskısını hissetti. Yazma esnasında, 0,999 saf altının tek bir ons onsunun nominal ABD doları kıymeti, birim başına 1.701.40’tır. Bazı borsalar altının Cuma günü 1.700$ eşiğinin altına ve ons başına 1.699$’a düştüğünü görmüş oldu.

7 Ekim 2022 tarihindeki gümüş/USD grafiği.

Gümüş de Cuma günü 20$ eşiğinin altına düşmeye yaklaşıyor, şu sebeple hafta sonu yaklaşırken gümüşün ons başına nominal kıymeti 20.35 ABD doları. Altının ons başına USD kıymeti son 24 saatte %0,64 ve gümüş %1,87 düştü. Cuma öğleden sonrasında (ET) platin %0.33 düştü ve paladyum %3.32 düştü.

“Teknik olarak, Aralık ayı vadeli altınları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja haiz. Bununla beraber, son kazanımlar, bir piyasa dibinin yerinde bulunduğunu göstermeye başladı, ”diye deklare etti Wyckoff. Kıymetli metaller piyasası analisti, gümüş vadeli işlemlerinin boğalar açısından da bir avantaj gösterdiğini söylemiş oldu.

“Eylül gümüş vadeli işlemleri boğalarının haiz olduğu [a] hafifçe genel kısa vadeli teknik avantaj. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, tutarları sağlam teknik direncin üstünde 22.00$’dan kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, tutarları katı desteğin altında 19,00 dolardan kapatmak, ”dedi Wyckoff’un raporu.

Analistin bir piyasa dibi oluşumuna ilişkin açıklamaları, Mike McGlone’un son analizine benziyor. Bloomberg Intelligence emtia analisti, Ekim ayı emtia raporunda altının fiyatının 1999’dakine benzer bir halde şekillendiğini gördüğünü deklare etti.

Altının yakın gelecekte rallisine devam etmesine ek olarak, McGlone Ekim kripto raporuna, “gerileyen ekonomik gelgit döndüğünde” McGlone ve ekibinin bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) için “eğilimin devam ettiğini” gördüğünü ve kendisinin “bir çok büyük varlıktan daha iyi performans göstereceklerine” inanıyor.

Bu hikayedeki etiketler

emtialar, iktisat, Iktisat, Fed, Federal Biriki, altın, Altın Ons, Dolar, enflasyon, Jim Wyckoff, Kitco, piyasa güncellemeleri, Piyasalar, Mike McGlone, Altın Ons, Gümüş Ons, paladyum, platin, PM Piyasaları, Kıymetli Madenler , oran artışları, kıdemli piyasa analisti, gümüş, Gümüş Ons, ABD doları, ABD İş Raporu, USD, değerler

Altın ve gümüşün son 24 saatte ve son olarak ABD istihdam raporunu takiben son zamanlardaki düşüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir