Analistler, Altın ve Gümüşte Bankacılık Krizinin ‘Dinlenen Boğa Piyasasını’ Tetiklediğinden Şüpheleniyorlar – Bitcoin Haberleri

Hafta başlangıcında 0,999 saf altının onsu birim başına 1.813 dolardan işlem görüyordu. Yedi gün sonrasında altın, ABD doları karşısında %9.65 artışla ons başına 1.988$’lık güncel spot fiyata ulaştı. Altının yükselişi, küresel bankacılık sistemine güvenin tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğu ve beş büyük bankanın kurtarma paketleri almış olduğu bir zamanda geldi. Bir ons saf gümüş de kıymet kazanmıştır ve bu hafta %12’den fazla artarak 20.01$’dan ons başına 22.59$’a terfi etti.

Altın ve Gümüş Tutarları, Bankacılık Krizi ve Dovish Fed Beklentileri Ortasında Yükseliyor

Fazlaca sayıda ABD ve internasyonal bankanın aşırı zayıflık emareleri göstermesinin peşinden altının fiyatı ons başına 2.000 dolara yaklaşıyor. Federal Biriki, bankalara beş günde 164,8 milyar dolar borç vererek ABD merkez bankasının parasal sıkılaştırma politikasının neredeyse %50’sini sildi. Netice olarak, piyasa, bankacılık sektörünün karşı karşıya kalmış olduğu mali felaketin peşinden bu ay muhtemelen 25 baz puan civarında güvercin bir oran artışı yada hatta asla oran artışı beklemiyor. TD Securities’in küresel emtia stratejisi başkanı Bart Melek’e gore bu, Kitco News’e “altın için iyi bir haber” dedi.

Melek, “Piyasalar, Fed’in 25 baz puanlık bir artış daha yapacağını ve peşinden muhtemelen bir süre bunun üstünde oturup nasıl sonuçlanacağını göreceğimiz sonucuna varıyor” dedi. “Altın perspektifinden bakıldığında, bankacılık sistemindeki aksamalar ve ABD Gömü Bakanlığı’nın yardım etme isteği göz önüne alındığında, enflasyonun daha yüksek bir seviyede daha uzun süre kalmasına müsaade eden bir uyum sağlayabiliriz.”

Altın geçen hafta ABD doları karşısında %9.65 arttı ve gümüş de son yedi günde %12.61 terfi etti. Ayrıca, ABD Dolar Endeksi (DXY) hafta başındaki 105,65’ten şu anki 103.864 seviyesine düştü. İstatistik analisti ve piyasa hareketi tahmincisi Northstar, 21 gün ilkin altının DXY’ye kıyasla seneler içindeki performansı hakkında tweet attı. “1974’te DXY 105’ti. [and] altın 150 dolardı,” dedi Northstar o sırada. “1981’de DXY 105’ti. [and] altın 450 dolardı. Bugün DXY 105, [and] altın 1.810 dolar. Yükselen ABD Doları Endeksi’nden korkmayın – zaman içinde altın, satın alma gücü yıkımını sadık bir halde takip eder.”

Bloomberg’in kıdemli makro ve emtia stratejisti Mike McGlone, üç gün ilkin, 15 Mart’ta altından “dinlenen bir boğa” olarak bahsetti. pandemi ile ilgili fazla likiditenin arkasında, ”dedi McGlone bir yatırımcı notunda. “Ham petroldeki düşüş, metalin ons başına 2.000 dolarlık direnci aşması için deflasyonist kıvılcımın bir parçası olabilir. McGlone, “Tarih bir rehber ise, hızla düşen 300 emtia, bir bankacılık krizi ve Federal Biriki’in sıkılaşması bir karşıtlık teşkil ediyor ve altının yükselmesini elde eden bir Fed pivotunu tetikleyebilir” dedi.

Gümüş, Altından Fazlaca Daha Büyük Kazançlar Sağlayabilir; Bitcoin, Altın ve ABD Gömü Uzun Tahvilleri benzer biçimde Ticarete Hazırlanıyor

forwardoftheherd.com’un sahibi Richard Mills, Cuma günü gümüşün yükselişinin abartısız olduğuna inandığını deklare etti. Mills, “Mevcut göstergeler gümüşün değerinin fazlaca altında bulunduğunu gösteriyor” dedi. “Şu anda 17 Mart sabahı altın-gümüş oranı 88:1, kısaca bir ons altın almak için 88 ons gümüş gerekiyor.” Mills, altının ons başına 2.000$’a ulaşmış olduğu vakit, “gümüşün %147’lik bir artışla ons başına ortalama 30$’a yükseldiğini” ekledi. Yatırımcı, gümüş-altın oranının 100:1’den 64:1’in birazcık üstüne düştüğünü söylemiş oldu ve gümüşün değerinde mühim bir artışın “kolayca yeniden gerçekleşebileceğini” belirtti.

Birçok altın ve gümüş savunucusu, ileriye dönük kıymetli metaller için büyük umutlar besliyor. Ek olarak McGlone, altının mevcut makroekonomik olaylardan etkileneceğine inanırken, piyasa stratejisti ek olarak bankacılık sorunlarının bitcoin (BTC) için belirleyici bir an olabileceğini düşünüyor. “Bitcoin, tahvil fiyatlarındaki çöküşün peşinden bankalar stres altına girdiğinden, ABD Gömü uzun vadeli tahvilleri ve altın benzer biçimde tecim yapmak için aşama kaydediyor olabilir. 25.000 doların üstünde devam eden Bitcoin, değişik bir gücün açık bir işareti, ”diye tweet attı McGlone.

Bu hikayedeki etiketler

varlık tahsisi, Bankacılık Krizi, Bart Melek, Bitcoin, emtialar, emtia tutarları, Kripto para birimi, Çeşitlendirme, Merkez Bankası, Finansal Piyasalar, Küresel Iktisat, altın, enflasyon, yatırım, Yatırımcılar, piyasa analizi, Piyasa Bozulması, Piyasa Tahmini, piyasa görünümü, Piyasa Performans, Piyasa tahminleri, Piyasa Riskleri, Piyasa Stratejisi, Piyasa Eğilimleri, Piyasa Belirsizliği, piyasa oynaklığı, Mike McGlone, Northstar, Northstar Charts, salgın, portföy yönetimi, Kıymetli Madenler, Richard Mills, risk varlıkları, gümüş, tecim stratejileri, ABD Doları Endeksi , ABD Gömü Tahvili, Servetin korunması

Küresel bankacılık sisteminin mevcut durumu ve bunun altın, gümüş ve bitcoin benzer biçimde öteki varlıkların kıymeti üstündeki potansiyel tesiri hakkında düşünceleriniz nedir? Sizce büyük bir finansal krize doğru mu gidiyoruz yoksa bu geçici bir sinyal mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’te Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin’e, açık kaynak koduna ve merkezi olmayan uygulamalara tutkusu vardır. Redman, Eylül 2015’ten bu yana Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir