Animoca Brands, Metaverse Standartları Geliştirmek için DAO’yu Başlattı

Web3 şirketlerinden oluşan bir ittifak, OMA3 yada Web3 için Açık Metaverse Alliance adlı açık ve sınırsız bir metaverse oluşturmak için bir araya geldi. Grup, kullananların haiz olduğu informasyon özgürlüğünü korumak da dahil olmak suretiyle, yeni ortaya çıkan metaverse’nin temel zorluklarını çözmeyi hedeflediğini söylüyor.

Animoca Brands ile ittifaka katılan projeler içinde Alien Worlds, Dapper Labs, Decentraland, Yıldız Atlas ve The Sandbox yer ediniyor. Animoca ile halihazırda bağlantılı olan Web3 projelerine ek olarak, ittifak DAO çerçeve geliştiricisi Wivity, sanal gerçeklik ve oyun geliştiricisi Space ve blok zinciri oyun şirketi Upland’ı içeriyor.

Yeni blockchain tabanlı organizasyonun duyurusu, Metaverse Standartları Forumu olarak malum başka bir metaverse “ittifakının” duyurusunun derhal arkasından geldi. Bu grubun kurucu üyeleri Microsoft, Meta (eski adıyla Feysbuk), Alibaba ve Sony’dir – kullananların verilerini uygulamalar içinde özgürce aktarmalarına izin vermediği bilinmeyen firmalar.

Web3 için Open Metaverse Alliance’ı duyurmaktan inanılmaz coşku duyuyoruz. Meta veri deposunun temel zorluklarını çözmek ve kullananların haiz olduğu informasyon özgürlüğünü korumak için birden fazla sanal dünya bir araya geldi. https://t.co/nd6KfRxsis adresindeki duyurular için bizi takip etmeye devam edin

— Web3 için Açık Metaverse Alliance (@oma3dao) 21 Temmuz 2022

OMA3 değişik bir yaklaşım benimsemeyi hedefliyor.

OMA3 bir blog yazısında, “Bireysel platformların birbirine bağlı olduğu ve tamamen beraber çalışabilir olduğu, duvarları kısıtlamayan bir metaverse inanıyoruz.” Dedi.

Grup, tüm blockchain tabanlı metaverse şirketlerini ittifaka katılmaya çağrı ettiğini söylemiş oldu.

OMA3’e nazaran, daha iyi bir DAO olarak malum bu yeni merkezi olmayan özerk kurum, kapsayıcılık, şeffaflık ve Web3 ilkeleri tarafınca yönlendirilen bir ortaklık olarak çalışacak.

Bir DAO, esas olarak, üyeleri içinde kontrolü organize etmek ve yaymak için Web3 araçlarını kullanan çevrimiçi bir topluluktur. DAO’lar, üyelerini teşvik etmek ve karar vermeyi yönetmek için çoğu zaman bir kripto para birimi yada jeton kullanır.

Grup, “Yarattığımız standartlar, gerçek iyelik ve gerçek zamanlı beraber çalışabilirlik hedefleri tarafınca yönlendiriliyor” diyor.

OMA3, meta veri tabanının dijital varlıkların, kimliklerin ve verilerin izinsiz olduğu ve platformlar tarafınca değil kullanıcılar tarafınca denetim edilmiş olduğu birleşik bir sistem olarak çalışmasını sağlamak için ittifakın altyapısını oluşturacağını söylüyor.

Grup ek olarak, kullananların varlıklarına haiz olacağını ve bu tarz şeyleri bireysel platformun izni olmadan herhangi bir OMA3 yaşamına özgürce aktarabileceklerini iddia ediyor.

Animoca Brands, SAND ve REVV tokenlerini yaratan ve The Sandbox ve Crazy Kings şeklinde popüler oyunlar gösteren bir dijital eğlence, blockchain ve oyunlaştırma firmasıdır. Ek olarak Web3 devleri OpenSea, Axie Infinity, Dapper Labs, Yıldız Atlas ve Alien Worlds’e yatırım yapıyor.

Bu ayın başlarında şirket, Liberty City Ventures, Kingsway Capital, Alpha Wave Ventures ve diğerlerinin yatırımlarıyla açık bir metaverse vizyonuna doğru 75 milyon dolar topladığını duyurdu.

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu yapmış olduğu açıklamada, “Dijital iyelik hakları, çevrimiçi olan herkesi etkileyen ve açık metaverinin ortaya çıkması için zemin hazırlayacak, toplumu tanımlayan bir nesil değişimini temsil ediyor.” Dedi. Animoca Brands’ın Web3 endüstrisindeki ve gerçek dijital iyelik alanındaki liderlik konumunu sağlamlaştırmak için çalışırken, yatırımcılardan kuvvetli destek almaya devam etmekten büyük onur duyuyoruz.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir