Anonim kullanıcı, yaptırımların peşinden önde gelen isimlere Tornado Cash’ten ETH gönderiyor

Salı günü, ABD Hazinesi kripto para birimi karıştırıcı Tornado Cash’i kripto para birimi kara para aklama operasyonlarındaki iddia edilen görevi sebebiyle onayladıktan bigün sonrasında, akıllı sözleşmeden Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Amerikan televizyonu benzer biçimde önde gelen isimlere 0.1 Ether (ETH) işlemleri aralıklarla gerçekleşmeye başladı. Jimmy Fallon’ı konuk ediyor. Tornado Cash tasarımına bakılırsa işlemlerin kaynağını seyretmek mümkün değildir ve netice olarak operasyona bir şahıs yada birden fazla şahıs yada kurum dahil olabilir.

Devlet tarafınca onaylanmış bir kuruluştan yeni fon alan mühim kişiler/firmalar:

-Jimmy Fallon
– Shaquille O’Neal
– PUMA
– Randi Zuckerberg
– Logan Paul
– Brian Armstrong
– Steve Aoki
– Ukrayna Kripto Bağışı
– Dave Chappelle
– bip sesi

Müfettişler için saha günü. https://t.co/9HDJmppzT2

— FatMan (@FatManTerra) 9 Ağustos 2022

Yaptırımlar sebebiyle, herhangi bir ABD şahıs ve kuruluşunun Tornado Cash’in akıllı sözleşme adresleri, blok zinciri yada iş açısından etkileşime girmesi yasa dışıdır. Kasten uymamanın cezaları 50.000 ABD Doları ile 10.000.000 ABD Doları içinde para cezası ve 10 ila 30 yıl hapis cezası içinde değişebilir.

İşlemlerin tutarlılığı, göndericinin/gönderenlerin, yasa uygulayıcıların dikkatini alıcı kişilere yönlendirmek için bir latife başlatabileceğini gösteriyor. Sadece, Gömü yaptırımları, ihtimaller içinde cezai takibatlar için bir ön şart olarak kara listeye alınmış akıllı sözleşme adresleri ile “kasıtlı” etkileşimi gerektirir. Bundan dolayı, Tornado Cash’ten herhangi bir ön informasyon yada taahhüt olmaksızın karşılıksız olarak token alınmasının yaptırımların ihlalini oluşturması ihtimaller içinde değildir.

Aynı gün, Web3 geliştirme platformları Alchemy ve Infura.io, onaylanmış Tornado Cash adreslerini kara listeye almak ve ön uç uygulamasına erişimi engellemek için stablecoin ihraççısı Circle ve programlama gizleme kasası GitHub’a katıldı. Aylar ilkin, Tornado Cash, yasa dışı cüzdanların uygulamaya erişmesini engelleyerek platformunun fena niyetli bilgisayar korsanları tarafınca çalıntı kripto fonlarını aklamak için kullanıldığına dair devam eden endişeleri gidermeye çalıştı. Bununla beraber, kurucu ortağı Roman Semenov, o sırada aracın, temel akıllı sözleşmeyi değil, yalnızca merkezi olmayan uygulamaya yada DApp arayüzüne erişimi engellediğini söylemiş oldu.

Aylar ilkin, Tornado Cash, yasa dışı cüzdanların uygulamaya erişmesini engelleyerek platformunun fena niyetli bilgisayar korsanları tarafınca çalıntı kripto fonlarını aklamak için kullanıldığına dair devam eden endişeleri gidermeye çalıştı. Bununla beraber, kurucu ortağı Roman Semenov, o sırada aracın, temel akıllı sözleşmeyi değil, yalnızca merkezi olmayan uygulamaya yada DApp arayüzüne erişimi engellediğini söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir