ApeCoin DAO, Bored Ape News Sitesini 150.000 Dolara Fon Sağlayacak

NFT pazarı genel olarak yavaşlıyor olsa da, ApeCoin DAO’nun hazinesi yardımıyla Bored Ape odaklı bir haber deposu büyük bir destek alıyor.

Yönetim belirteci olarak kripto para birimi ApeCoin’i kullanan merkezi olmayan bir kurum olan ApeCoin DAO, haber sitesi The Bored Ape Gazette’in finanse edilmesi lehinde oy kullandı.

AIP-70 olarak da malum teklif, havada uçuştu. 1,1 milyondan fazla ApeCoin jetonu lehte oy kullandı ve 149.000 ApeCoin jetonu, Gazette’in sitesini finanse etmek için 150.000 $ tahsis etme önerisine karşı oy kullandı; BAKC) ve Otherside, Yuga Labs’ın yaklaşan metaverse oyunu.

Fonların bir yıl sürmesi planlanıyor.

Anlık Görüntü ve AIP-70 için oylama bitti. @BoredApeGazette’i 24 saat seçimi bir haber sitesine dönüştürmek için $APE elde eden AIP, topluluk tarafınca onaylandı. Oy veren her insana teşekkürler!

— ApeCoin (@apecoin) 28 Temmuz 2022

Para, ApeCoin DAO haberlerine artan bir odaklanma ve iki haftada bir Bored Ape Gazette bülteninin oluşturulmasıyla daha çok yazılı içerik oluşturmak için tek yazarı ve editörü Kyle Swenson’a ayda 7.000 dolar ödemeye gidecek.

NFT’ler (iyelik anlamına gelen benzersiz blok zinciri belirteçleri), Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin ilk kez Nisan 2021’de basılmasından bu yana büyük yatırımlar görmüş oldu. CryptoSlam verilerine bakılırsa, BAYC koleksiyonu tek başına toplam 2.3 milyar dolarlık işlem hacmi görmüş oldu. Ve yaratıcıları Yuga Labs, Mart ayında 4 milyar dolarlık devasa bir değerleme elde etti.

Teklif ek olarak ApeCoin için fiyat izleyicilerin yanı sıra BAYC, MAYC, BAKC ve Otherdeed Ethereum NFT koleksiyonlarındaki aktivite seyircileri ekleme planlarını da detaylandırıyor. Kalan fonlar, ApeCoin DAO topluluğundan yazarları işe almak amacıyla özgür çalışanlara öykü başına 100 dolar ödemeye gidecek.

“Bu, $Ape topluluğunun üyeleri tarafınca yazılması ihtiyaç duyulan bir topluluk yazısıdır!” teklif okunuyor.

Ufak sitenin büyümek için bol miktarda alanı var. Benzer Web verilerine bakılırsa, The Bored Ape Gazette, bir yıl ilkin Haziran 2021’de lansmanından bu yana yalnızca 52.400 toplam ziyaret görmüş oldu.

BAYC tarafınca yazılan ve ApeCoin DAO tarafınca finanse edilen bir site, Swenson’ın kendisinin uzun süredir BAYC sahibi olduğu düşünüldüğünde, belirgin bir önyargılı raporlama riski mevzusunda soruları gündeme getiriyor.

Swenson, Twitter DM vasıtasıyla Decrypt’e “Objektif raporlama benim için mühim” dedi. “Gazete devamlı toplumun sesi olacak ve herhangi bir haber yayınlarken dengeli olmak için oldukca çalışıyorum.”

TEŞEKKÜRLER » Gazete’nin AIP’si %88 Destekle Geçti!

Web Sitesini Dönüştürmeyi ve Gelecek Yıllarda Bu Topluluğu Kapsamayı Dört gözle temenni ediyorum!

Aşağıdaki Yazının Yeni Alt Grubuna Bakın ve Gazetenin Haftalık Bültenine Abone Olmayı Ihmal etmeyin: https://t.co/yJmrN9guuN

— The Bored Ape Gazette🍌 (@BoredApeGazette) 28 Temmuz 2022

Gazete tanıtım yapmıyor, Maymunların bilmesi ihtiyaç duyulan haberleri veriyor” dedi.

Orlando, Fla. merkezli Swenson, Orlando Business Journal’da iki kez Dow Jones Haber Fonu stajyeriydi ve Central Florida Üniversitesi’ni kapsayan bağımsız Knight News’in baş editörüydü. The Bored Ape Gazette’i yayınlamadan ilkin, çevrimiçi bir giyim satıcısı ve topluluğu olan “Thrifting With Kyle” ile tanınıyordu.

Swenson, hedeflerinin ilerleyişine erişince, toplumsal medyada çoğalabilecek “gürültüyü” filtrelemek istiyor.

Swenson, “Gayem asla insanlara ne düşüneceklerini söylemek değil” dedi. “Gayem, topluluğa kendi kararlarını vermeleri için gereksinim duydukları mühim detayları getirmek olmuştur ve devamlı olacaktır.”

ApeCoin DAO, Decrypt’in yorum talebine hemen hemen cevap vermedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir