ApeCoin, STEPN Oyun Olarak %15 Düşüş, Metaverse Tokens Dalma

özetlemek gerekirse

Birkaç oyun ve metaverse belirteçleri bugün çift haneli düşüşler kaydetti. ApeCoin (APE) ve STEPN (GMT) bugün her biri minimum %15 düşen büyük kayıplar görmüş oldu.

Bitcoin ve Ethereum kayıpları ekosistem süresince şok dalgaları gönderdiğinden, kripto pazarının çoğunda parlak kırmızı bigün. ApeCoin (APE) ve STEPN (GMT) de dahil olmak suretiyle, son 24 saatin en büyük kayıpları içinde olan oyun ve metaverse jetonları.

Bored Ape Yacht Club ekosisteminin Ethereum tabanlı tokeni ApeCoin, CoinMarketCap’ten gelen veriler başına son gün içinde %15’ten fazla düştü ve haftalık toplam %23’lük bir düşüş yaşadı. Yaklaşan Otherside metaverse oyununa güç verecek olan APE, Mart lansmanından bu yana bilhassa değişken.

Ayrıca, Solana tabanlı kazan-kazan oyunu STEPN’in GMT yönetim tokeninin fiyatı, geçtiğimiz hafta kabaca aynı düşüşle son 24 saat içinde %16 düştü. İspanyol futbol kulübü Atletico de Madrid ile ortaklık haberi bile STEPN’in tokeninin bugün mühim bir kıymet kaybetmesini engelleyemedi.

Bunlar, bu yazıdaki en büyük örneklerden ikisi, sadece başkaları da var. Axie Infinity’nin AXS yönetişim jetonu bugün ortalama %13 düştü, Ethereum metaverse oyunu Decentraland’ın MANA jetonu %12 düştü ve Enjin Coin (ENJ) %11’den fazla düştü. Dikkate kıymet bir başka metaverse oyunu olan The Sandbox (SAND) %10 düştü.

Hepsi, bugün değerinin %8’ini kaybeden daha geniş kripto pazarını takip ediyor. En iyi kripto paralar Bitcoin ve Ethereum bugün ortalama %8 düştü ve daha geniş kripto piyasası hissiyatını torpidoya destek olabilecek bir takım tasfiyeyi başlattı.

Bugünün aşağı yönlü kripto piyasası salınımı, kısmen, merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki aktivitenin azalmasıyla beraber, Eylül ayında Fed’in daha çok faiz artırımına yönelik çağrılardan görevli tutuldu. Bu yazı itibariyle, CoinGlass’tan gelen verilere bakılırsa, kripto tutarları düşmeye devam ederken, son 24 saat içinde ortalama 605 milyon dolar değerinde pozisyon tasfiye edildi.

NFT ile ilgili tokenlere daha geniş açıdan bakıldığında, günümüz piyasasında başka büyük kaybedenler de var. NBA Top Shot ve NFL All Day’in arkasındaki blok zincirinin simgesi olan Flow (FLOW), bugün %15 ve bu hafta ortalama %24 düştü. Bu, uzun bir kapalı beta kontrol aşamasının peşinden dün NFL All Day’in halka açık lansmanına karşın.

Tezos ve Polygon şeklinde NFT koleksiyonları için kayda kıymet blok zinciri platformları, sırasıyla %11 ve %10 düşüşle bugün piyasa averajından daha keskin düşüşler görmüş oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir